Temassız ödeme işlem limiti günlük mü, aylık mı? Temassız ödeme işlem limiti ne demek?

Kredi kartı ve banka kartı ile yapılan alışverişlerde sıklıkla kullanılan ödeme yöntemleri arasında yer alan temassız ödemede işlem limiti 1 Şubat 2022 itibariyle yükseltilmişti. Peki, temassız ödeme işlem limiti ne demek, günlük limit ne kadar? Temassız ödeme işlem limiti günlük mü, aylık mı?

Covid 19’la mücadele kapsamında bir tedbir daha devreye alınmış ve teması azaltmak adına sıklıkla kullanılan temassız ödemelerin işlem limiti yükseltilmişti. Yeni limit 1 Şubat 2022 tarihi itibariyle devreye alındı. Peki, yeni limit ne kadar oldu?

Temassız ödeme işlem limiti ne kadar?

BDDK’nın Türkiye Bankalar Birliği (TBB), Türkiye Katılım Bankaları Birliği (TKBB) ve Bankalararası Kart Merkezi’ne (BKM) gönderdiği yazıda talep edilen tutar onaylanarak sistemlere yüklendi. Böylelikle 1 Şubat 2022 itibariyle temassız ödeme işlem limiti 350 TL’den 500 TL’ye yükseltildi.

Temassız ödeme işlem limiti günlük mü, aylık mı?

Temassız ödemeler için belirlenen işlem limiti günlük limiti ifade eder. Bu limitin üzerinde bir işlem yapacaksanız şifre kullanmanız gerekir. Limite ulaşmadıysanız o gün için temassız ödeme yapmaya devam edebilirsiniz.

Temassız ödeme işlem limiti ne demek?

Kredi kartı ve banka kartı ile işlem yaparken kartlara yüklenen çipler sayesinde kartınızı pos makinesine okutarak temassız ödeme yapabiliyorsunuz. Bu ödemelerde bir gün içerisinde yapabildiğiniz en yüksek tutar ise işlem limiti olarak adlandırılıyor.