Helenex kripto para borsası kimin, ne zaman kuruldu?

Yerli kripto para platformları arasına geçtiğimiz yıllarda dahil olan Helenex spor kulüpleri ile anlaşma gerçekleştirerek fan token çıkaran borsalar arasına katıldı. Yeni Malatyaspor ile anlaşma sağlaması sonrasında Helenex ile ilgili detaylar da yatırımcılar tarafından merak konusu oldu. Peki, Helenex kripto para borsası kimin, ne zaman kuruldu?

Kripto para piyasasının global çapta büyümesinin ardından yerli ve yabancı birçok firma coin ekosistemine dahil olmuştu. Türkiye’de Paribu, Bitci.com, iCRYPEX, Bitexen ve Criptoswaps gibi firmalar bu alanda faaliyet göstermeye başlamıştı. Bu borsalar arasına dahil olan Helenex ise geçtiğimiz aylarda önemli bir anlaşma sağlayarak ilk spor kulübü fan tokenini ön satışa çıkardı. İşte Helenex’i yakından tanımak isteyen yatırımcılar için borsayla ilgili bazı bilgiler…

Helenex borsası kimin, ne zaman kuruldu?

Yeni Malatyaspor ile gerçekleştirdiği fan token anlaşması sonrasında kripto para piyasasında tanınırlığı daha üst seviyeye yükselen Helenex aslında 2018 yılında kuruldu. İleri düzeyde sistem güvenliğini ön plana tutmayı amaçlayan Helenex ikinci fan token anlaşmasını ise Boluspor ile yaptı.

Merkezi İstanbul Kadıköy’de bulunan firma İstanbul Ticaret Odası’na kayıtlı olarak faaliyet gösteriyor. Şirket Hatay Kent Token’in yanı sıra MetaKent Token ile metaverse evrenine adım atan ilk yerli firmalardan oldu.

“Güvenli soğuk cüzdan” uygulaması ile çalışan şirkette yer alan cüzdanınız güvenli depolama alanlarında tutuluyor. İki aşamalı doğrulama kullanıcı güvenliği için oluşturulan başka bir hizmet olarak deneyime sunulurken, 7/24 para yatırma ve çekme işlemleri ile 7/24 hızlı destek seçenekleriyle müşteri memnuniyetini üst seviyede tutulması amaçlanıyor.

Çeşitli referans ödülü sistemi ile 10 dakika içerisinde gerçekleşen hızlı hesap onayı sayesinde üyelik işlemleri de kolaylıkla halledilebiliyor. App Store ve Google Play’de uygulaması da mevcut olan Helenex’in önümüzdeki günlerde anlaşma gerçekleştirdiği fan token sayısını da artırması bekleniyor.