Trink Sat ekspertiz ücreti var mı? Arabam.com Trink Sat güvenilir mi?

Arabam.com’un araç alım uygulaması Trink Sat 36 farklı hizmet noktası ile aracını satmak isteyenlere hizmet vermeyi sürdürüyor. Uzun zamandır satamadığını aracını Arabam.com’a satmak isteyen kişiler “Trink Sat güvenilir mi?” sorusuna yanıt arıyor. Peki, araç alımlarında Trink Sat ekspertiz ücreti var mı?

Sıfır araç alımlarında fiyatların inanılmaz seviyeler ulaşmasının ardından Türkiye’de ikinci el piyasası gitgide önem kazanmaya başlamıştı. Döviz kurları ve vergi dilimleri nedeniyle ikinci el arabalarda dahi araçların fiyatlarının düzenli olarak artması araç alım satımını geniş bir sektör haline getirdi. Sektör genişleyince bu alanda bazı satıcılar nedeniyle güvenirlik problemleri de ortaya çıkmaya başladı. Güvenirlik konusunda adım atan firmalar bu sayede rakiplerinin önüne geçmeye başladılar.

Arabam.com Trink Sat güvenilir mi?

Uzun yıllardır araç alım satımında hizmet veren firmalardan biri olan arabam.com’un araç alım uygulaması yatırımları geçtiğimiz aylarda hız kazanmıştı. Güvenirliği artırmak adına şeffaf bir şekilde çalışmalarını yürüten arabam.com birçok farklı alana reklam vererek kullanıcılarda marka bilinci oluşmasını sağladı. Firma son olarak araç alım uygulaması olan “trink sat” uygulamasını kullanıcıların beğenisine sundu. Televizyonlarda ve farklı platformlarda sıklıkla reklamı gösterilen uygulama son olarak Survivor 2022 programının ana sponsorlarından oldu.

Trink Sat’ta şu aşamada herhangi bir güvenilirlik problemi bulunmuyor, çünkü ilk olarak aracınızın özelliklerini yazıyorsunuz ve bir teklif alıyorsunuz. Teklif beklentinizi karşılıyorsa size bir randevu veriliyor. Bu randevu alanına aracınızla birlikte giderek ekspertiz kontrolünden geçiyorsunuz. Anlaşma sağlanır ve fiyatı kabul ederseniz araç alımı ve noter işlemleri gerçekleşiyor.

Trink Sat ekspertiz ücreti ne kadar?

Firmanın kullanıcılarına sağladığı en büyük avantajlardan biri de ekspertiz ücreti ile ilgili. Arabam.com’un uygulaması olan Trink Sat satıcılarından ekspertiz ücreti talep etmiyor.

Süreç nasıl işliyor?

Aracınızın markasını, modelini yılını ve özelliklerini  arabam.com’a giriyorsunuz. Burada sistem size bir teklif sunuyor. Eğer teklifi kabul ederseniz arabanın özelliklerinin bahsettiğiniz gibi olup olmadığını kontrol etmek için ekspertiz randevusu oluşturuluyor. Bu ekspertiz randevusuna aracınızla gidiyorsunuz. Gerekli kontrol işlemleri tamamlandıktan sonra bahsettiğiniz özellikler doğru ise noter ve ödeme aşamasına geçiliyor. Aynı gün noter ve ödeme işlemleri halledilebiliyor.