TATIL token ön satış fiyatı ne kadar? Bitexen TATIL token nedir, nasıl alınır?

Bitexen TATIL token ön satış işlemleri yerli kripto para borsasında başladı. Tatilbudur.com ekosistemi içerisinde kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlaması beklenen token yurt içinde bir ilk oldu. Peki, TATIL token ön satış fiyatı ne kadar, toplam arz kaç ve daha detaylı bilgiler öğrenmek isteyenler için tam olarak TATIL token nedir?

Çeşitli spor kulüpleri ve farklı mecralarla anlaşma yaparak token satışı gerçekleştiren Bitexen son anlaşmasını tatilbudur.com ile yaptı. Tatil planı yapan kullanıcılara çeşitli avantajlar sağlayacak olan TATIL’de token yakım işlemlerinin neye göre belirleneceği ve nasıl olacağı ise yatırımcılar tarafından merak konusu oldu. İşte derinlemesine analizle TATIL token hakkında bilinmesi gereken tüm detaylar…

Bitexen TATIL token nedir?

TATIL token kısaca Bitexen’in tatilbudur.com adlı platformla anlaşması sonucu ortaya çıkan yeni bir token olarak adlandırılabilir. Bu token sayesinde yatırımcılar otellerde erken rezervasyon öncesinde ilave ek indirime sahip olacaklar. Aynı zamanda ürün bazlı indirimler ön satışlara erişim hakkı ve diğer ayrıcalıklı indirimler de TATIL token sahiplerinin olacak.

Uçak bileti alımlarında TATIL token sahiplerine tanınacak olan indirimli transfer hakkı ve hizmet bedeli indirimleri de yine bu ayrıcalıklar arasında yer alacak. Son olarak konserlerde ve diğer özel etkinliklerde katılım limitlerinde öncelik hakkı ile ayrıcalıklı erişim hakkı gibi birçok hak da bu token sahiplerinin olacak. Ancak burada unutulmaması gereken nokta bu token “tatilbudur.com” bünyesindeki alışverişlerde bu avantajları kullanıcılarına sağlayacak.

TATIL token ön satış fiyatı ne kadar?

Bitexen kripto para platformu ön satışta iki adet seçenek belirledi. Bu seçeneklerin ilkinde toplam arz 2 milyon 500 bin adet olarak belirlenirken IEO fiyatı 25 TL, minimum alım 15 TATIL, maksimum alım 40.000 TATIL olarak sınırlandırıldı. İkinci seçeneğe göre daha uygun fiyat olduğu için bu ilk seçenekte kilitli kalma süresi ise 12 ay olacak.

İkinci seçenekte ise yine 2 milyon 500 bin adet TATIL token satışa çıkacak. Bu seçenekte IEO fiyatı 50 TL olarak belirlenirken ücret yüksek olduğu için kilitli kalma süresi bulunmayacak. Minimum alım 15 TATIL ve maksimum alım 20 bin TATIL olarak sınırlandırıldı.

Her iki ön satış seçeneğinde de alımlar 20 Ocak 2022 tarihinde başlarken 27 Ocak 2022 tarihinde saat 13:00’te sona erecek.

TATIL token yakım işlemi olacak mı?

Bitexen’den yapılan bilgilendirmeye göre kampanya bazlı ve periyodik geri alımlarla birlikte dolaşımdaki ve rezervdeki tokenler azalacak. Böylelikle gerçekleşecek olan yakımla birlikte fiyatın artması hedeflenecek. Yine ilgili kripto para biriminin bilgilendirmesine göre 5 yıllık periyodun sonunda dolaşımdaki tokenlerin yüzde 10’unun azalması bekleniyor.

TATIL token nasıl alınır?

TATIL token almak isteyen kullanıcılar Bitexen adlı kripto para platformuna ilk etapta üye olacaklar. Ardından üyelikleri onaylandıktan sonra burada oluşturacakları cüzdanlarına Türk Lirası gönderimi yapacaklar. Cüzdanlarına geçen bakiye üzerinden de diledikleri kadar TATIL token satın alabilecekler. Bu token alımları tabi ilgili sınırlandırmalar kapsamında olacak. Ön satışta sınırsız olmayacak.

TATIL token alım satımı ne zaman olacak?

Tokenin listelenme süreci ön satışın sona ermesinin ardından başlayacak. Ancak ilk seçenekten faydalanan kullanıcılar 12 ay kilitli olacağı için listelenme gerçekleşse bile satış yapamayacaklar. Ön satıştaki ikinci seçenekten token alan kişilerse listelenme olduktan sonra istediği zaman alım satımını yapabilecekler. Kilitleme yapmadan önce muhakkak dikkat edilmesi gereken nokta ise kilitlemenin kesinlikle geri alınamayacak olması. Bu nedenle ilk seçenekten faydalanacak kullanıcıların kilitleme süresi boyunca bu tokeni başka işlemlerde kullanamayacaklarını göz önünde bulundurmaları gerekiyor.

Ön satış sona erdikten sonra fiyat nasıl belirlenecek?

Bitexen’den yapılan bilgilendirmede yer alan detaylara göre ön satışın sona ermesinin ardından alım satım emirleri doğrultusunda oluşacak olan talep ve arza göre fiyatlar belirlenmiş olacak. Yani birnevi piyasa koşulları tokenin ücretinin belirlenmesinde etken olacak.

Konuya ilişkin daha fazla bilgi edinmek isteyen kişiler Bitexen platformunda yer alan izahnameyi indirerek TATIL token hakkında tüm bilgilere sahip olabilirler. TATIL token sahiplerinin tatilbudur.com ya da Bitexen platformu üzerinde hisse, yönetim ayrıcalığı, genel kurul toplantılarında oy kullanma hakkı ve benzeri haklar oluşturmayacağını hatırlatmakta da fayda var.