Param, 2022’de yüzde 175 büyüdü

Param Kurucu ve CEO’su Emin Can Yılmaz, 2022 finansal sonuçlarını ve 2023 hedeflerini açıkladı. 63 bine yakın üye işyerinin kullandığı ParamPOS’un işlem hacmi 2022 yılında yüzde 175 oranında büyürken 37,4 milyar TL’ye ulaştı.

Param’ın kullanıcı sayısı 2022 yılında 5 milyona, kart sayısı 7 milyona, harcama tutarı 9,2 milyar TL’ye ulaştı.

Türkiye’den Avrupa’ya açılarak gelirlerinin önemli bir kısmını yabancı para olarak elde etmeyi hedefleyen Param’ın 2023 hedefleri arasında çalışan sayısını 662’den 1.000 kişiye çıkarmak da yer alıyor.

Paribu CEO’su Yasin Oral gençlerle buluştu

Yenibirlider Derneği’nin LEAD21 Fellowship Programı’na katılan Paribu’nun CEO’su Yasin Oral, gençlerle sohbet ederek onlara girişimcilik üzerine tavsiyelerde bulundu. Oral, kişisel kariyer yolculuğu, Paribu’nun kurulma sürecinde yaşananlar, sektör dinamikleri, Paribu’nun kültür sanat destekleri gibi pek çok konuya değindi.

Insha Ventures, 2023 yılında en az bir ürününü şirketleştirecek

FinTech girişim kurucusu Insha Ventures, hızlı büyümesini sürdürüyor. 9 FinTech ürünüyle ekosisteme çözüm sunan Insha Ventures, spin-off çalışmalarına başlarken, 2023 yılında en az bir ürünü şirketleştirmeyi hedefliyor. Insha Ventures ayrıca bünyesine yenilikçi ürünler de ekleyecek.

Atık giysiyle neredeyse hiç su kullanılmadan yazıcıda kumaş üretildi

Epson ve Japon moda tasarımcısı Yuima Nakazato, tamamen atık kumaşları kullanarak Epson yazıcılarıyla sürdürülebilir kumaş üretti. Paris Haute Couture Moda Haftası’nda podyuma çıkan kumaş, mürekkep püskürtme ve kuru fiber teknolojisiyle üretildi ve süreçte neredeyse hiç su kullanılmadı