UnoMoi’ye yeni yatırım

İki kadın girişimci Gözde Atasoy ve Ayşe Kefli tarafından kurulan UnoMoi, geç tohum yatırım turunu 2 milyon değerlemeyle kapattı.

Yatırım turuna Founder One, Ludus Ventures Yönetim Kurulu Üyesi Emre Gönül, Litum’un kurucu ortakları Özgür Ülkü ve Kamil Sözen katıldı.

UnoMoi, 400 bin dolarlık tohum yatırım turunu Haziran 2021’de kapatmıştı. İlk yatırım turunu Yemek Sepeti’nin kurucusu Nevzat Aydın, Gizia’nın kurucusu İsmail Kutlu ve Can Eren katılmıştı.

UnoMoi nasıl çalışıyor?

UnoMoi, ulaşılabilir lüks segmentteki kıyafetleri, üyelerine, abonelik yoluyla 1 ay süreyle kiralıyor ve kadınlara beğendikleri her kıyafeti satın almadan kullanım hakkı sunuyor.

Üyeler UnoMoi’nin envanterinden kendi seçtikleri 5 ürünü, 1 ay boyunca kiralıyor; bir ayın sonunda ürünler kapılarından özel kuryelerle teslim alınıyor ve kullanıcıya seçtiği 5 yeni ürün teslim ediliyor.

Böylece kadınları paylaşım ekonomisinin bir parçası yapan UnoMoi, kullanıcılarına ‘bulut’ta sınırsız bir gardırop sunarak, alışveriş alışkanlıklarını kökünden değiştiriyor.