Fintech Week, 8 Şubat’ta İstanbul’da başlıyor

Finans ekosisteminin geleceği masaya yatırılıyor. Türkiye’nin ilk ve en büyük global finansal teknoloji etkinliği İstanbul Fintech Week, 4’üncü kez alanında dünyaca ünlü isimleri bir araya getiriyor. 8 ve 9 Şubat tarihlerinde İstanbul Fişekhane’de gerçekleştirilecek zirve 50’nin üzerinde oturuma ev sahipliği yapacak. Zirveye Azerbaycan, Romanya ve Litvanya’dan da heyetler katılacak.

Türkiye finansal teknolojideki gücünü İstanbul Fintech Week ile dünya vitrinine çıkarıyor. Finansal İnovasyon ve Teknoloji Derneği’nin (FINTR) ana destekçisi olduğu İstanbul Fintech Week, 8 Şubat’ta başlıyor. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Türkiye’nin ilk ve en büyük global finansal teknoloji etkinliği İstanbul Fintech Week, 2 gün boyunca 50’nin üzerinde oturuma ev sahipliği yapacak. İstanbul Fişekhane’de gerçekleşecek zirveye Azerbaycan, Romanya ve Litvanya’dan da heyetler katılacak. Etkinlikte panellerin yanı sıra Türkiye’den ve birçok farklı ülkeden startup sunumları ile bu ülkelerin fintech otoriteleri tarafından kendi pazarlarının anlatıldığı oturumlar yer alacak. (*Basın bülteninden derlenmiştir)

Agra Fintech, 2022’de 6 kat büyüdü

 Agra Fintech, 2022 yılına ilişkin sonuçlarını duyurdu. Yeni geliştirdiği çözümler ve yaptığı iş birlikleriyle cirosunu 6 kat artıran şirket, geçen yıl Türkiye’de toplamda 12 dijital dönüşüm projesine hayat verdi. Şirketin basın açıklamasına göre Agra Fİntech, 2022 yılında Türkiye’de verilen her 5 ticari krediden birine dokundu. Agra, 2023 yılında Azerbaycan’da kurmaya hazırlandığı ofisiyle yurt dışı pazarına açılmaya hazırlandığını da duyurdu. (*Basın bülteninden derlenmiştir)

Devlet destekli siber saldırılar hız kesmiyor

ESET Research, Eylül-Aralık 2022 dönemine ait APT(gelişmiş kalıcı tehdit) Etkinlik Raporu’nu yayınladı. ESET araştırmacıları tarafından hazırlanan rapora göre bu dönemde Rusya ile bağlantılı APT grupları, yıkıcı veri silici ve fidye yazılımlar kullanarak özellikle Ukrayna’yı hedef alan operasyonlarda yer almaya devam etti. Çin bağlantılı bir grup olan Goblin Panda, Mustang Panda’nın Avrupa ülkelerine olan ilgisini kopyalamaya başladı. İran bağlantılı gruplar da yüksek düzeyde faaliyet gösteriyorlar. Sandworm ile birlikte, Callisto, Gamaredon gibi diğer Rus APT gruplar Doğu Avrupa vatandaşlarını hedef alan kimlik avı saldırılarına devam ettiler. (*Basın bülteninden derlenmiştir)

Dolap, 2022’de yaklaşık 25 milyon ürünün satışına aracı oldu

Türkiye’nin en büyük ikinci el ürün platformu Dolap, 2022 yılı sonuçlarını açıkladı. Dolap’ta kullanıcılar 2022 yılında yaklaşık 25 milyon ürün satışı gerçekleştirdi. 2022 yılında 1.3 milyon bireysel kullanıcı ilk kez Dolap üzerinden satış yaptı. Dolap’ın toplam satıcı sayısı 3,5 milyona ulaşırken, 2 milyon kişi ise hem alıcı hem satıcı olarak platformda yer aldı.