Lider Filo halka arz ne zaman, hisse fiyatı ve kodu belli oldu mu?

Lider Filo halka arz başvurusu sonrası şirketin halka arz edilen hisselerinden almak isteyen yatırımcılar harekete geçti. Hisse fiyatı ve kodu için geri sayım sürerken SPK’dan çıkacak karar beklenmeye başlandı. Peki, Lider Filo halka arz ne zaman?

Geçtiğimiz yıl halka arzlarda talep patlaması yaşanmış ve birçok firma halka arzını gerçekleştirmek için SPK’ya başvuruda bulunmuştu. Halka arzlardan elde edilen gelirler genellikle şirketlerin yurt dışı yapılanmaları ve büyümeleri için kullanılmıştı.

Bu yıl da şimdiden birkaç firma halka arz başvurusu gerçekleştireceğini duyururken dünyada de Reddit ile WeTransfer gibi devlerden atılımlar gelmişti. 2022’nin henüz ilk ayında bir halka arz açıklaması da Lider Filo’dan geldi.

Lider Filo halka arz ne zaman, hisse fiyatı ve kodu açıklandı mı?

Lider Filo markası ile faaliyet gösteren LDR Turzim A.Ş’den yapılan açıklamaya göre şirketin halka arz sürecini Tera Yatırım Menkul Değerler yönetecek. Tera Yatırım tarafından yayınlanan taslak izahnamede 17 milyon B grubu hissenin arzının gerçekleşeceği ifade edildi. Talebin yoğun olması durumunda 3 milyon 400 bin ek hisse de satışa çıkarılabilecek.

Halka arzın ne zaman gerçekleşeceği henüz netlik kazanmadı. Öncelikle SPK’nın izahnameyi incelemesi ve başvuruyu değerlendirmesi gerekecek. Sermaye Piyasası Kurulu’ndan halka arza onay gelmesi durumunda ise bu kez gözler Lider Filo’ya ve Tera Yatırım Menkul Değerler’e çevrilecek. İki kurumdan yapılacak açıklama ile birlikte halka arz tarihi, hisse fiyatı ve kodu gibi detaylar duyurulacak.

Lider Filo hakkında

Filo kiralama, 2. el satış  ve hasar yönetimi gibi birçok hizmeti bünyesine barındıran Lider Filo’nun merkez ofisi İstanbul’da yer alıyor. Acil Yol Yardım hattı, araç finansmanı, bakım yönetimi ve lastik yönetimi gibi birçok konuda önemli girişimleri olan firmanın Yönetim Kurulu Başkanı olarak Metin Barokas görev alıyor. 2011 yılında şirkete yüzde 50 ortak olan Barokas ardından tüm hisseleri satın almıştı. Araç kiralama alanında önemli işbirliklerine sahip olan firmanın halka arz süreci sonrasında filosunu daha da genişletmesi bekleniyor.