Hepsijet paket başı teslimat ücreti ne kadar?

Örnek Resim

Çeşitli mecralarda 2022 zamlarının düşük bulunduğu gerekçesiyle birçok çalışan eyleme gitme kararı almıştı. Eylem kararı alan çalışanlar arasına son olarak Hepsijet de dahil oldu. Peki, Hepsijet paket başı teslimat ücreti ne kadar?

Pandemiyle birlikte e-ticaret firmalarının eve teslimat yapan bölümlerinde oldukça büyük bir artış yaşanmış yemekten market alışverişine kadar birçok farklı dalda eve teslimatlar hız kazanmıştı. Bu alanda rakiplerinin önüne geçmek isteyen firmalar da çalışan sayılarını artırarak üstün hizmet vermeyi hedeflemişti. Hızlı teslimatı hedef alan firmalardan biri de Hepsiburada olmuştu. Hepsiburada.com bünyesi altında yer alan bazı ürünlerde ertesi gün teslimat seçeneği sunan Hepsijet iş ortakları ile birlikte teslimat işlemlerine başlamıştı.

2022 yılı başlangıcıyla birlikte birçok farklı kalemde artış yaşanmasının ardından eve teslimat yapan kuryelerde zam beklentisi oluşmuştu. Zammın beklentilerinin altında kaldığını ifade eden çalışanlar ise peş peşe eyleme gitmişti. Trendyol Express ve Scooty’nin ardından eyleme Hepsijet kuryeleri de dahil oldu. Hem çalışanlardan hem de Hepsiburada’dan ücret artışı ile ilgili peş peşe açıklama geldi. Peki, Hepsijet çalışanları bir eve teslimatta ne kadar ücret alıyorlar?

Hepsijet paket başı teslimat ücreti ne kadar?

HepsiJet 2021 yılı için paket başı ücret olarak 3,75 TL’yi belirlemişti. 2022 yılı içinse HepsiJet kuryelerine 4,75 TL yani 1 TL’lik zam teklifi yapıldı. Ancak Hepsiburada’com’dan yapılan açıklamada 1 TL’lik paket başı teslimat ücreti zammının sadece bu alandaki artış olduğu ifade edildi. Yani şirket iş ortaklarının farklı kalemlerde de zam aldıklarını belirtti.

Hepsijet’ten “1 TL zam” açıklaması

HepsiJet, kendi şirketleriyle sipariş teslimatı yapan iş ortaklarının 2022 için yıllık ortalama gelir artışının yüzde 46 olduğunu, çeşitli mecralarda ‘1 TL zam’ olarak yansıtılan birim teslimat fiyatındaki yükselişin toplam artışın sadece bir bölümünü oluşturduğunu bildirdi.