Hatice Kolçak kimdir, kaç yaşında, evli mi?

Kripto para, dolar ve altın yorumları ile dikkat çeken isimler arasında bulunan Hatice Kolçak, son dönemde Youtube yayınları ile adından söz ettirmeyi başardı. Çeşitli TV kanallarında da ekonomi üzerine yorumlar yapan Kolçak, yorumculuk, gazetecilik ve yazarlık alanlarında yer alıyor. Peki, Hatice Kolçak kimdir, kaç yaşında, evli mi?

Youtube’da ekonomi üzerinde yorumlar gerçekleştiren isimler arasında dahil olan Hatice Kolçak kısa süre içerisinde 90 bin aboneye ulaşmıştı. Video izlenmeleri abone sayısından daha fazla olan Kolçak, kripto para, dolar ve altın gibi konular üzerine yorumlar yaptığı Youtube kanalı ile popülerliğini artırdı. İşte Kolçak’ın kariyeriyle ilgili bazı bilgiler…

Hatice Kolçak kimdir, kaç yaşında, evli mi?

15 Şubat’ta İstanbul’da dünyaya gelen Hatice Kolçak’ın bir oğlu bulunuyor. Lise eğitimini be yüksek öğrenimini İstanbul’da tamamlayan Kolçak, Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesini bitirdikten sonra işletme alanında yüksek lisansı yaptı. Serbest Muhasebeci Mali Müşavir lisansını aldıktan bir süre mesleğini icra eden Kolçak ardından Vergi ve finans konusunda uzmanlaştı.

2008 yılından itibaren Ülke TV, TGRT Haber, Bugün TV gibi ulusal televizyon kanallarında program hazırlayan ve sunan Kolçak ekonomi programlarının yakından tanınan isimlerinden biri oldu.

2009 yılından itibaren Haber7 ve Exculisive Homes dergisinde köşe yazarlığı yapan Hatice Kolçak 2017 -2018 sürecinde ise Diriliş Postası Gazetesinde köşe yazarlığı yaptı.

CNN Türk, TRT, Habertürk, A haber, 24 TV, TGRT gibi TV kanallarında ekonomi alanında çeşitli konularda yorumlar gerçekleştiren Kolçak Youtube’a da geçiş yaptı.  Aynı zamanda “Kentsel Dönüşümün Şifreleri” kitabının yazarı da olan Kolçak’ın  YouTube’da adıyla açtığı kanalı 90 bin aboneye ulaştı. Bu kanalda kripto para, dolar ve altın yorumları yapan Kolçak 2011 yılından bu yana EP Medya Yayıncılık Danışmanlık’ta görev alıyor. Youtube’daki videolarının bir bölümünün izlenme sayısı abone sayısından daha fazla olan Kolçak, sosyal medyanın tamamını aktif olarak kullanıyor. Twitter, Instagram, Youtube ve Linkedin hesapları bulunan başarılı yorumcu bu alanlar üzerinden çeşitli paylaşımlar yapmayı sürdürüyor.