Deutsche Bank, stablecoin dünyasına adım atıyor

Örnek Resim

Deutsche Bank’ın varlık yönetim şirketi DWS, stablecoin çıkarmak için ortak girişim şirketi kuruyor. DWS, euro cinsinden stablecoin için kripto yatırım şirketi Galaxy Digital ve likidite sağlayıcısı Flow Traders ile iş birliği yapacak.

AllUnity adlı yeni girişim, Almanya’nın mali denetim otoritesi BaFin tarafından düzenlenecek. AllUnity’nin 18 ay içerisinde piyasaya sürülmesi planlanıyor. Proje ile dijital varlık ve tokenizasyon pazarında öncü olma hedefi bulunuyor.

Anlaşmanın parçası olarak AllUnity, Galaxy Digital iştiraki GK8’den tokenizasyon ve saklama teknolojisi lisanslayacak. Daha önce BitMEX, Börse Stuttgart ve Deutsche Börse’de görev yapan Alexander Höptner, yeni şirketin liderliğini üstlenecek.

DWS CEO’su Stefan Hoops, AllUnity ile geleneksel ve dijital finans ekosistemleri arasındaki boşluğu dolduracaklarını belirtti. Kurumsal ve özel kullanım için güvenli çekirdek altyapı sağlayacaklarını belirten Hoops, “IoT işletmeleri olan şirketler, küsuratlı ve güvenli ödeme yapmak için düzenlenmiş EUR stablecoin’imizi kullanabilir. Ortaklarımızla iş birliği yapmayı ve yatırımcıların dijital varlıklara erişimini artırmayı dört gözle bekliyoruz” ifadelerini kullandı.