Google’dan BNPL hamlesi

Örnek Resim

Google, şimdi al sonra öde (BNPL) seçeneği sunmak için Zip ve Affirm ile iş birliği yaptı. İş birliği kapsamında Google Pay, ABD’li tüketicilere 2024 yılının ilk çeyreğinde hizmetin pilot uygulamasını başlatacak.

Affirm ve Zip, Google Pay kullanan belirli satıcı uygulamalarında ve web sitelerinde Android kullanıcıları için bir ödeme seçeneği olarak görünecek.

Google Pay Kıdemli Direktörü Drew Olson, “Google’da alışveriş için her zaman daha faydalı ödeme deneyimi sunmanın yollarını arıyoruz. Zip ve Affirm gibi BNPL sağlayıcılarıyla birlikte çalışarak, Google Pay kullanıcılarına ödeme yaparken başka bir ödeme seçeneği sunabilirken, satıcılara da büyümelerini sağlayacak başka araç sağlayabiliyoruz” ifadelerini kullandı.

Kullanıcılar, ödemelerini düzenli taksitlere bölmek için listedeki BNPL sağlayıcıları arasından seçim yapabilecek. Örneğin, kullanıcı Zip’i seçtiğinde satın alma işlemi için birkaç adımı tamamlayacak. daha sonra 35 dolar üzerindeki alışverişlerde Zip’in dört taksitli ödeme hizmetini kullanabilecek.