BtcTurk’te erişim sorunu: Şirketten yeni açıklama geldi

Kripto varlık servis sağlayıcısı BtcTurk teknik aksaklık nedeniyle web sitesinde ve mobil uygulamalarında oluşan erişim sorununun sona erdiğini açıkladı.

Şirket BtcTurk Destek adlı Twitter hesabından yaptığı açıklamasında, “#BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintileri sona ermiştir. Hesap bilgileriniz ile giriş yaparak tüm Türk Lirası ve kriptopara bakiyelerini görebilirsiniz” dedi.

Ne olmuştu?

BtcTurk, servis sağlayıcıları kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmıştı.

BtcTurk’un internet sitesinde pazartesi sabahı yayınladığı duyuruda “Servis sağlayıcılarımızdan kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir.” denildi.

Kripto borsası BitMEX, 268 yıllık Alman bankasını satın alıyor

Bir açıklama daha: Sorun 2 saat içerisinde çözülecek

BtcTurk Destek hesabından saat 09:52’de yapılan yeni açıklamada yaşanan aksaklığın 2 saat içerisinde giderileceği belirtildi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Teknik ekibimiz, #BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında yaşanan erişim kesintilerinin yaklaşık 2 saat içerisinde sona ereceğini öngörmektedir. Kullanıcılarımız hesaplarına öncelikle geçici olarak “Emir İptal” modunda ulaşabilecek ve tüm varlıklarını görüntüleyebileceklerdir. Sabrınız ve anlayışınız için teşekkür ederiz.”

Ve öyle de oldu. Gün ortasına kalmadan BtcTurk’un yaşadığı erişim sorunu çözüldü.

Kerem Tibuk: Endişlenecek bir durum yok

BtcTurk kurucusu Kerem Tibuk ise Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Microsoft Azure kaynaklı teknik aksaklık nedeniyle BtcTurk web sitesi ve mobil uygulamalarında erişim kesintileri yaşanmaktadır. Teknik ekibimiz ve Azure Mühendisleri konunun en kısa sürede çözümlenmesi için çalışmalarını sürdürmektedir. ” dedi.