Asyalı fintech Helicap, eğitim finansmanı girişimi ErudiFI’ye yatırım yaptı

Örnek Resim

Singapur merkezli fintech platformu Helicap, eğitimin finansmanı ve eğitimi ekonomik bir hale getirmeye odaklanan dijital bir girişim olan ErudiFI’ye 15 milyon dolarlık destek sağladı.

Güneydoğu Asya’da eğitime erişimi kolaylaştıran çözümler ile öğrencilere eğitimleri için ekonomik krediler sunan ErudiFI, Filipinler’de Bukas; Endonezya’da ise Danacita isimleriyle de faaliyet gösteriyor.

Kurulduğu 2019’dan bu yana başvuru sayılarını 9 kat artıran Bukas, anlaşmalı olduğu eğitim kurumlarının öğrencilere büyük kolaylıklar sağlıyor. Faaliyet gösterdiği coğrafyada portföyündeki eğitim kurumu sayısnı da artırmaya devam ediyor.

Devam eden pandemi koşullarında öğrencilerin eğitimleri için ekonomik çözümlere olan ilgisinin ve ihtiyaçlarının her zamankinden fazla olduğunu hatırlatan ErudiFi CEO’su (CEO) ve kurucu ortağı Naga Tan, Helicap ortaklığını şirketlerinin Güneydoğu Asya’da eğitime erişimi genişletme misyonlarını desteklediğini belirtti.

En son finansman turunda Helicap’tan sağlanan 15 milyon dolarlık kaynağın Güneydoğu Asya ülkelerindeki öğrencilere eğitim masrafları için sunulan çözümlerin geliştirilmesinde kullanılacak. ErudiFi 2021 sonu itibariyle 12.000’den fazla öğrenciye yardım etti ve Endonezya ve Filipinler’de yüzün üzerinde eğitim kurumuyla ortaklık kurdu.