Revolut, kripto hizmetlerini askıya aldı

Örnek Resim

Fintech devi Revolut, Birleşik Krallık’taki kurumsal müşterileri için kripto operasyonlarını askıya aldı. Şirketten yapılan açıklamada, finansal promosyonlarla ilgili yeni düzenlemelere uyum sağlayana kadar kripto hizmetlerinin durdurulduğunu açıkladı.

Revolut’tan müşterilerine gönderilen bildirimde “Kripto alımındaki duraklamayı kaldırdığımızda sizi bilgilendireceğiz” ifadeleri kullanıldı. Açıklamada, “Ekibimiz, yaklaşan düzenlemelere uygun olduğumuzdan ve size en iyi müşteri deneyimini sunabileceğimizden emin olmak için çok çalışıyor” denildi.

Birleşik Krallık’ta FCA’nın düzenlemesi ekim ayında yürürlüğe girdi.Buna göre kripto varlıklarını tanıtmak isteyen şirketlerin FCA tarafından yetkilendirilmesi, tescil edilmesi veya pazarlamalarını yetkili bir firma tarafından onaylatması gerekiyor. Düzenlemelere göre tanıtımların açık ve adil olması gerekirken, yanıltıcı bilgileri içerisinde barındırmamalı. Tanıtım faaliyetleri belirgin risk uyarılarıyla etiketlenmeli ve yatırım yapmaya uygunsuz bir şekilde teşvik etmemelidir.