QNB Finansbank ile AliExpress e-ihracat anlaşması yenilendi

QNB Finansbank, AliExpress ile yaptığı iş birliğini 2022 yılında da yenileyerek e-ihracat için KOBİ’lere özel sunacağı avantajların devam edeceğini duyurdu.

KOBİ’lerin dijital dönüşümünde öncü bir rol üstlenme hedefiyle faaliyetlerini sürdüren QNB Finansbank, AliExpress’teki Türk e-ihracatçılara yönelik sunduğu özel avantajları 2022 yılında da sürdürüyor. QNB Finansbank-AliExpress iş birliği çerçevesinde, AliExpress’te satış yapan ihracatçılar; QNB Finansbank hesabına gelecek ihracat bedellerindeki transfer masraflarında avantaj, Dijital Köprü üyeliği ve QNB eFinans ayrıcalıklarına sahip oluyor.

“Dijitalleşme çağında e-ticaret artık alternatif bir kanal değil”

Konuyla ilgili konuşan QNB Finansbank Nakit Yönetimi ve Dış Ticaret Direktörü Rahşan Tiken Kavas şunları söyledi; “Müşterilerimizin dijital dünyanın avantajlarından yararlanmaları ve e-ticaret sektöründe etkin rol alabilmelerine katkı sunmak amacıyla hayata geçirdiğimiz bu iş birliği ile tüm ihracatçılarımızın uluslararası pazarlarda var olmalarını ve rekabet edebilmelerini sağlamayı hedefliyoruz. Ekonomik kalkınmanın itici gücü olan ihracatçıların desteklenmesini çok kıymetlli buluyoruz. İçinde bulunduğumuz teknoloji ve dijitalleşme çağında e-ticaret artık alternatif bir kanal değil. Türkiye’deki ihracatçı KOBİ’lerin de bu alandaki gelişmelerden faydalanmalarını sürdürmek, markalarını büyütmeleri ve rekabet edebilmelerini sağlamak amacıyla QNB Finansbank olarak AliExpress ile Türkiye’deki iş birliğimizi devam ettiriyoruz.”

Alibaba’nın son tüketiciye yönelik e-ticaret platformu AliExpress ile ihracatçılar 150’den fazla ülkeye ihracat yapabiliyorlar.