Panelsan halka arz eşit mi, hisse fiyatı ne kadar? Panelsan halka arz ne zaman?

SPK’nın Panelsan halka arz sürecini onaylamasının ardından Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ’den hisse sahibi olmak isteyen yatırımcılar resmi açıklamalara yöneldi. Peki, Panselsan halka arz ne zaman, hisse fiyatı ne kadar? Yatırımcıların ilgiyle beklediği Panelsan halka arz eşit mi, oransal mı?

Geçtiğimiz yıl çok sayıda firmanın halka arzını gerçekleştirmesi nedeniyle 2021 yılı “halka arz yılı” olarak isimlendirilmeye başlanmıştı. Bu yıl da henüz ocak ayı geride kalmadan birçok firmadan halka arz haberleri gelmeye başladı. Bazı firmalar değişen kur dengeleri ve piyasalardaki belirsizlik nedeniyle halk arzlarını geri çekerken bazı firmalar da yatırımlarını artırmak adına halka arz sürecinde resmi adımları atmaya başladı. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde başvurusunu tamamlayan Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ’ye Sermaye Piyasası Kurulu’ndan beklenen onay geldi. İşte detaylar…

Panelsan halka arz ne zaman?

Gedik Yatırım liderliğinde yürütülecek olan halka arz sürecince talep toplama tarihleri 9-10-11 Şubat 2022 olacak. Firma ek satış hariç şirketin yüzde 25.67’sini halka arz etmeyi planlıyor.

Panelsan halka arz eşit mi, oransal mı?

SPK’ya gerçekleştirilen başvuruda halka arz sürecinin “oransal dağıtım” şeklinde olacağı duyuruldu. Detaylı bilgiler yine izahname içerisinde paylaşıldı.

Panelsan halka arz hisse fiyatı ne kadar?

Panelsan Çatı Cephe Sistemleri Sanayi ve Ticaret AŞ’den hisse satın almak isteyen kişiler için belirlenen pay ücreti ise pay başı 10.20 TL olarak duyuruldu. Talep toplama tarihleri içerisinde dileyen yatırımcılar Gedik Yatırım aracılığıyla yönetilen süreçten faydalanabilecek.

Panelsan Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Genel Müdürü Recep Kaan Maşlak yaptığı açıklamasında halka arz süreçlerinin yeni yatırım yapma isteğiyle birlikte başladığını belirtmişti. Şirketin halka arzdan elde edecek gelirle birlikte ek üretim tesisleri kurmayı planladığı öğrenildi. Öte yandan şirketin çatı ve cephe panelleri sektöründe borsada işlem görecek tek firma olacağını hatırlatmakta fayda var.