Ödüyo’ya 145 milyon TL değerleme üzerinden yatırım

Örnek Resim

Online tahsilat, açık bankacılık alanlarında yazılım ve çözümler üreten Ödüyo, Global Trust Ventures’tan 145 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım aldı.

Global Trust Ventures portföyüne dahil olan Ödüyo, aldığı yatırımla birlikte e-tahsilat ve online ödeme çözümleri ürünleriyle geniş bir yelpazedeki kurumsal müşterilere odaklanacak. Şirketlerin dijitalleşme süreçlerine katkı sağlayacak yeni finansal seçenekler sunmaya da devam edecek.

Ödüyo Finansal Teknolojiler Genel Müdürü Erman Yapıcı, Ödüyo’nun başarılı bir yılı geride bıraktığını belirterek, “2023 yılında Ödüyo olarak büyük başarılara imza attık. Sektördeki etkinliklerde ve ödül törenlerinde birçok ödüle layık görüldük. Global Trust Ventures’tan aldığımız 145 Milyon TL değerleme üzerinden yatırım ile büyümeye ve gelişmeye 2024’te de devam edeceğiz. Ayrıca e-tahsilat ve online ödeme çözümleri noktasında çığır açacak yenilikleri geliştirmeyi hedefliyoruz, çalışmalarımız hızla sürüyor.” ifadelerini kullandı.

Global Trust Ventures Yatırım Direktörü Hasan Rıza Bayar da “Global Trust Ventures olarak, yaratıcı fikirleri destekleyerek, ekosistemin gelişmesinde ve teknoloji dönüşüm sürecinde rol almaya devam edeceğiz. Girişimcileri desteklemek ve sektöre değer katan teknolojilere yatırım yapma konusundaki istikrarımızı sürdürüyoruz. Hızlı ve etkili büyümeyi desteklemek amacıyla izlediğimiz büyüme stratejisi çerçevesinde, ülkemizin e-tahsilat sektöründe önemli bir oyuncusu olan Ödüyo’yu bünyemize katmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.” şeklinde konuştu.