Metavest, 1.6 milyon dolar yatırım aldı

Mobil kripto bankacılık uygulaması Metavest, 1.6 milyon dolarlık yatırım aldı.

Şirket tarafından verilen bilgilere göre Metavest, geçtiğimiz Nisan ayı içerisinde tohum yatırım sürecini 1.6 milyon dolar ile tamamlandı. Söz konusu tohum yatırımın Transfero Group’un yanı sıra Türkiye ve yurt dışından çeşitli melek yatırımcılar katılımıyla gerçekleşti. Metavest ekibi, alınan yatırım ile finans ve blokzincir alanındaki en yetkin yetenek havuzuna erişimin sağlanması ve projenin yoğun rekabet ortamında finansal risklerden uzak ve sürdürülebilir bir şekilde ilerletilmesi için kullanılacağını belirtti.

Metavest, geleceğin finans sistemi olarak düşünülen merkeziyetsiz finans (DeFi) ekosistemi ve geleneksel finans dünyası arasında bir köprü olma hedefiyle yola çıktı. Kullanıcılar banka hesaplarından Metavest uygulamasına doğrudan fon aktarımı ve DeFi üzerinde bulunan sabit getiri odaklı fırsatlara kolay ve güvenli bir şekilde erişim imkanı bulacak.

Metavest çıkaracağı kendi kripto parası MVST ile uygulama içerisinde kullanıcılara seçkin fırsatlar, yüksek getiri oranları ve uygun işlem ücretleri sunacak.

Platformun kurucusu Nafiz Bayındır; “Geçtiğimiz yıllarda neobanklerin FinTech alanında yarattığı kullanıcı deneyimiyle çok hızlı büyümelerine şahit olduk. Önümüzdeki senelerde blokzincir üzerindeki finansal servisleri kitlelerle buluşturan uygulamaların hayatlarımızda büyük bir yer edineceğini düşünüyorum.”