İtalyan TeamSystem, Milano merkezli fintechChange Capital’i satın aldı

İtalyan iş yazılımı çözümleri sağlayıcısı TeamSystem, KOBİ’lere yapay zeka destekli kredi aracılık hizmetleri sağlayan Milano merkezli bir fintech olan Change Capital’in %61 çoğunluk hissesini satın aldı. Hisse devrinn meblağı kamuoyu ile paylaşılmadı.

Satın alma sonrasında TeamSystem, İspanya ve İtalya’daki 2 milyondan fazla müşterileri için faaliyet alanına 200’den fazla finansal çözüm ekleyecek. Çözümler arasında yeni orta ve uzun vadeli krediler ve kredi aracılık hizmetleri de yer alıyor.

TeamSystem CEO’su Federico Leproux satın almayla ilgili yorumunda şu ifadeleri kullandı:

“Bu operasyon, ekosistemimizde temel ve ayırt edici bir bileşeni haline gelen fintech alanındaki varlığımızı güçlendiriyor. Büyümeye devam etmek için çözümlerimize yeni ve önemli bir parça eklememize olanak tanıyor.

Change Capital CEO’su ve kurucu ortağı Francesco Brami ise satış sürecine ilişkin “Change Capital, TeamSystem’in yenilenen desteğiyle büyümeye devam ediyoruz” değerlendirmesinde bulundu.

Change Capital’i yakından tanıyalım

2009 yılında İtalya’da Milano, Brescia, Floransa, Arezzo ve Viterbo’da ofisleri bulunan Change Capital, işletmelerin finansmana erişimini demokratikleştirmeye yardımcı olacak bir dizi hizmet sunan CC-Suite entegre bir dijital platform işletiyor. Bunlar arasında nakit akışı gereksinimlerini tahmin etmek için finansal verileri analiz eden yapay zeka destekli algoritmalar tarafından desteklenen faturadan para kazanma, yapılandırılmış finans seçenekleri, anında likidite, satın alma envanteri ve finansman yatırımları yer alıyor.

Şirket, geçen yıl 500’den fazla müşteri için neredeyse 1.000 işlemi yöneterek yaklaşık 5,5 milyon Euro ciro elde ettiğini açıklamıştı.