Geleceğin unicornları Eurasia Startup Summit’te buluşuyor

Farklı ülkelerden katılım ile gerçekleşen ve uluslararası bir program olan Let’s Scale Up mezunu 6 farklı ülkeden 10 girişim Bodrum’da 13-15 Mayıs günlerinde gerçekleşecek Eurasia Startup Summit ile yatırımcılar karşısına çıkıyor.

İlk dönemi ile ekosisteme heyecan ve yenilik getiren Let’s Scale Up Acceleration Program, ikinci dönemi için hazırlıklarını tamamladı. Program, ikinci dönem katılımcıları ve yeni paydaşları ile daha yenilikçi bir yaklaşımla devam ediyor. Bu dönemde, başvurular arasından seçilen ticarileşmiş ya da ticarileşme aşamasında olan 10 girişime 10 hafta boyunca odaklanacak uluslararası bir program tasarlandı. Hızlandırma Programı 12 Mart günü 6 farklı ülkeden 10 girişimcisiyle yeni yolculuğuna başladı.

Let’s Scale Up programına seçilen girişimler 10 hafta süresince eğitim, mentörlük ve grup çalışmalarıyla geçecek yoğun bir programa dahil olarak işlerini geliştirmeye odaklanacak. Girişimler, 13-15 Mayıs 2022 Bodrum Armonia Hotel’de gerçekleştirilecek Eurasia Startup Summit II Girişimcilik Zirvesi ile yatırımcılarla buluşacak.

Konu ile ilgili olarak JCI Avrasya Şube Başkanı Emine Zerrin Şakır; “Birinci dönemde hep birlikte harika işler başardık. İlk dönemden edindiğimiz tecrübeleri, yenilikçi bir bakış açısıyla gözden geçirdik. Daha inovatif ve global hedefler için yola çıktık. Dijitalleşmenin güçlü etkilerinden yararlanmak ve girişimci ekosistemimizi global ile yakınlaştırmak istiyoruz. Başarılı bir dönem bizi bekliyor” açıklamaları ile Let’s Scale Up ikinci dönem için heyecanlı olduğunu belirtti.

Actuate İş Geliştirme Direktörü Eda İdil Çoker, hızlandırma programı ile ilgili şunları söyledi: “Actuate olarak kuruluş amaçlarımızın arasında ürünleşme yolunda ekosistem ile beraber büyümek bulunuyor. Bu amaçla JCI Avrasya ile yaptığımız iş birliği bizim için çok değerli. Let’s Scale Up Hızlandırma Programı ilk döneminin başarısının üzerine ikinci dönemde de başarılı bir mentörlük sürecine destek olarak, ekosistem için etkisi yüksek çıktılar almayı hedefliyoruz.”

Gain Global Kurucusu ve CEO’su İsmail Haznedar programa ilişkin olarak heyecanlatını “Hibrit gerçekleştirilen, farklı ülkelerden onlarca kişinin katılımı ile dijitalde devam eden program Bodrum’da fiziki bir ortamda final bulacak. Bu Türkiye için heyecan verici bir demo günü olacak. Pekçok yatırımcı büyüme sürecindeki girişimlerle işbirliği ve gelişimleri için için Bodrum’da buluşuyor.” şeklinde ifade etti.

Program bölgesel bir çalışma olarak Eurasia Startup Summit ile 13-15 Mayıs tarihleri arasında gerçekleşecek zirve ile sonuçlandırılacak.