Garanti BBVA’nın kripto uygulaması kullanıma sunuldu

Garanti BBVA’nın kriptoya yönelik adımlarına bir yenisi daha eklendi. Banka, kripto para uygulamasını kullanıma sundu. Garanti BBVA Kripto uygulaması, iOS platformunda kullanılabiliyor.

Uygulama, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve USD Coin (USDC) varlıkları için soğuk cüzdan olarak kullanılıyor. Uygulamada şu anda sadece saklama hizmeti veriliyor, alım-satım işlemleri gerçekleştirilmiyor. İlerleyen dönemlerde desteklenen varlık sayısının artırılması bekleniyor.

Garanti BBVA Kripto’nun resmi internet sitesinde, “Garanti BBVA Kripto olarak, Türkiye merkezli öncü bir kripto varlık hizmet sağlayıcısı olma vizyonu ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Başlangıç olarak kripto varlıklarınızı transfer edebileceğiniz ve güvenle saklayabileceğiniz cüzdan hizmeti sunuyoruz. Daha fazlası için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” ifadelerine yer verildi.

Mindstone Blockchain Labs CEO’su ve akademisyen Tansel Kaya, konu ile ilgili X hesabından yaptığı paylaşımında, “Garanti Bankası, kripto para cüzdanını duyurdu. Düzenleme gelene kadar soğuk cüzdan olarak çalışıyor. Aman BTC’lere sahip çıkalım. Daha bütün finans dünyası buraya gelecek” ifadelerini kullandı.