Binance’tan kripto dünyasında düzenlemelere destek

Örnek Resim

Binance, giderek büyüyen kripto dünyasında güvene dayalı büyümeyi desteklemek adına birçok yeniliği devreye alırken sektörü güçlendirmeye yönelik adımlar atmaya devam ediyor. Özellikle son 2 yılda yaşanan büyümeye paralel olarak hayata geçirdiği uyum uygulamaları ve kullanıcıları korumaya yönelik girişimleriyle dikkat çeken Binance’ın taahhüdü, farklı fidye yazılımlarından dolandırıcılıklara kadar  birçok güvenlik dışı unsurla mücadeleyi kapsıyor. Binance bu çalışmalarla birlikte, finans piyasalarında faaliyet gösteren düzenleyici kuruluşlar ve devlet nezdinde olan kurumların kripto dünyasına yönelik ilgi ve katılımlarını da memnuniyetle karşılıyor. 

Blokzincir teknolojisine liderlik etmeye devam eden Binance, kripto para altyapı sağlayıcısı kimliğiyle de sektörü güçlendirmeye yönelik adımlar atmayı sürdürüyor. Bu kapsamda Binance, kripto dünyasında güvenli bir büyüme için düzenleme ve uyumun önemini, yaptığı çalışmalarla ortaya koyuyor. Özellikle belirsiz alanların netleşmesi konusunu misyon edinen Binance, son 2 yıl boyunca gerçekleştirdiği uyum uygulamaları ve kullanıcı koruma girişimleriyle güvenliğin ve uyumun en yüksek seviyede tutulmasını sağladı. 

Kripto dünyasının temelinde merkeziyetsizlik olduğu ve bu sebepten ötürü küresel düzenlemelerin olmaması gerektiği yönünde görüş belirtenlerin aksine, Binance bu eğilimi değerli görüyor. Dolayısıyla finans piyasalarında faaliyet gösteren düzenleyici kuruluşlar ve devlet nezdinde olan kurumların kripto dünyasına yönelik ilgi ve katılımları, Binance dünyasında olumlu gelişmeler olarak değerlendiriliyor. Binance Kurucusu ve CEO’su CZ ise bu gelişmeleri, “Sektör için net ilkeler henüz ortada yokken kullanıcılarımızın çıkarlarına öncelik vermek için Binance’in standartlarını her zaman en yüksek seviyede tuttuk. Bu da dünyanın dört bir yanındaki düzenleyicilerle paylaştığımız ortak bir hedef ” şeklinde değerlendiriyor. 

Son 2 yıldaki müthiş büyümeyle güvenlik daha da önem kazandı

Özellikle pandemi sonrasında 2021 yılıyla birlikte, blockchain ekosistemi ve kripto dünyasının büyümesinde Binance önemli bir rol oynadı. Dijital varlıklar sektörünün üstün bir performans sergilediği 2021 yılında kriptonun piyasa değeri 3 trilyon doları aştı. Merkeziyetsiz finans da dahil olmak üzere blockchain tabanlı uygulamalar, bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisini daha da çekti. Bu gelişmelere paralel olarak düzenleyici kurumların netlik isteklerine, Binance da yaptığı çalışmalarla katkı sağladı. Binance’ın bu çalışmaları arasında şu başlıklar öne çıkıyor: