Ata Portföy, Birinci Hisse Senedi Fonu’nu dönüştürdü

Ata Portföy, Ata Portföy Birinci Hisse Senedi Fonu’nu 11 Nisan 2022 tarihinden itibaren yatırımcılarına nakit temettü ödeyen Ata Portföy Kar Payı Ödeyen Hisse Senedi Fonu’na dönüştürdü.

Ata Portföy, AYA koduyla TEFAS’ta işlem görmekte olan fonu Ata Birinci Hisse Senedi Fonu’nu 11 Nisan’dan itibaren yatırımcılarına yılda 2 kez nakit temettü ödeyen Ata Portföy Kar Payı Ödeyen Hisse Senedi Fonu’na dönüştürdü.

Temettü Verimi Yüksek Şirketlere Yatırım İmkanı

BIST Temettü 25 Endeksi’ndeki şirketlere ve Ata Portföy yatırım komitesi kararı doğrultusunda seçilecek temettü verimi yüksek şirketlere yatırım yapacak olan Ata Portföy Kar Payı Ödeyen Hisse Senedi Fonu, yatırımcılarına Ocak ve Temmuz aylarında olmak üzere yılda 2 kez nakit kar payı dağıtacak. Yönetim ücreti %2.80’den %2.50’ye düşen Fon, yüksek temettü verimi hedefleyen şirketlere tek fon ile yatırım imkanı sağlıyor.

Her 6 aylık dönemde portföyünde bulunan hisse senetlerinden elde ettiği temettü getirisi oranında nakit kar payı ödeyecek olan Ata Portföy Kar Payı Ödeyen Hisse Senedi Fonu’ndaki temettü ödemelerinde de herhangi bir vergi kesintisi yapılmıyor. Fon’da biriken nakit temettülerin ödemeleri, yatırımcının hesabının olduğu aracı kurumun ya da bankanın hesabına gönderilerek yatırımcının hesabına aktarılması sağlanıyor.