Zeynep Mete, Figopara ekibine katıldı

Yeni nesil alacak finansmanı platformu Figopara’nın insan ve kültürden sorumlu genel müdür yardımcısı pozisyonuna sektörün tecrübeli ismi Zeynep Mete atandı.

Şirketin insan ve kültür odaklı strateji, yönetim ve hizmet anlayışından sorumlu olan Zeynep Mete, stratejik yönetime de katkı sağlayacak.

Mete, yeni görevini Aralık 2022 itibarıyla sürdürecek.

Figopara, kurumsal şirketler için tedarikçi finansmanına aracılık etmenin yanında KOBİ’lerin hızlı, kolay ve ucuz finansmana ulaşması için çözümler geliştiriyor.

Zeynep Mete kimdir?

İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler bölümünden 2006 yılında mezun olan Zeynep Mete; aynı yıl içerisinde insan kaynakları alanında kariyer yolculuğuna başladı.

Teknoloji, risk sermayesi, hızlı tüketim ve İK yönetim danışmanlığı sektörlerinde faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası şirketlerde uzun yıllar global çapta insan kaynakları yönetimi deneyimi kazanan Zeynep Mete, 2017 yılında kendi girişimi Neotalent’ı kurdu.

Girişim ekosisteminin önemli oyuncularından olan teknoloji girişimlerine ve yatırım fonlarına insan ve kültür odağında yenilikçi çözümler sunmanın yanı sıra şirketlerin hem Türkiye hem de global faaliyetleri için projeler geliştiren ve ICF Koçluk sertifikasına sahip olan Zeynep Mete, teknoloji girişimlerine profesyonel koçluk ve mentorluk hizmeti sunuyor.