Yatırım Finansman Araştırma Departmanı Serhat Kaya’ya emanet

Yatırım Finansman bünyesinde yaşanan iki önemli atamayla Araştırma Departmanı Müdürlüğü’ne Serhat Kaya, Başekonomist pozisyonuna ise Erol Gürcan getirildi.

Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden bireysel ve kurumsal yatırımcılara sermaye piyasası hizmetleri veren Yatırım Finansman Menkul Değerler’de, Araştırma Departmanı ve Başekonomist pozisyonlarında iki önemli atama yaşandı.

Birim Müdürü unvanıyla görev yapan Serhat Kaya, 1 Nisan tarihi itibarıyla Araştırma Müdürlüğü görevine asaleten atandı. 2007 yılında Koç Üniversitesi Ekonomi bölümünden mezun olan Kaya, kariyerine aynı yıl OYAK Yatırım Menkul Değerler Araştırma biriminde Müdür Yardımcısı olarak başladı. Kaya, 2018 yılından bu yana Yatırım Finansman bünyesinde Araştırma Birimi Müdürü olarak görev yapıyordu.

Yatırım Finansman’da gerçekleşen ikinci üst düzey atamayla Başekonomist Birimi’nde Ekonomist pozisyonunda görev yapan Erol Gürcan, yine 1 Nisan tarihinden geçerli olmak üzere, Başekonomist pozisyonuna atandı. 2014 yılında Marmara Üniversitesi, İktisat Fakültesi, İngilizce İktisat Bölümünden mezun olan Erol Gürcan, 2014-2015 yıllarında Sabancı Üniversitesi, Yönetim Bilimleri Fakültesi’nde Finans alanında yüksek lisansını tamamladı. 2012-2020 yılları arasında Gedik Yatırım Menkul Değerler bünyesinde Araştırma Uzmanı, Yatırım Danışmanlığı Müdürü ve Ekonomist olarak görev yapan Gürcan, 2020 yılından bu yana Yatırım Finansman’da Ekonomist olarak görev üstleniyordu.