Veeam, SaaS ürününün en son sürümünü kullanıma sundu

Veri yedekleme, kurtarma ve veri yönetimi çözümleri geliştiricisi Veeam Software, bugün şirketin en hızlı büyüyen “Hizmet Olarak Yazılım” (SaaS) ürününün en son sürümü olan Veeam Backup for Microsoft 365 v6’nın genel kullanıma sunulduğunu duyurdu.

Otomasyon ve ölçeklenebilirlik, zaman tasarrufu, kurtarma güveni ve gelişmiş güvenlik sağlayan YENİ Veeam Backup for Microsoft 365 v6, kritik verilerin kontrolü ve zahmetsizce kurtarılmasında etkiyi artırıyor. En son sürümde Amazon S3 Glacier, S3 Glacier Deep Archive ve Azure Archive’a yedek kopya ekleyerek bulut nesne depolama entegrasyonları iyileştirilirken, Microsoft 365 ortamları için self servis geri yükleme portalı sunuluyor. Microsoft 365 için 1 numaralı yedekleme ve kurtarma çözümü, kullanıcıların şirket içi, hiper ölçekli bir bulutta veya bir servis sağlayıcı ile herhangi bir konuma güvenli bir şekilde yedekleme yapmasına olanak tanıyor. v6’daki yeni özellikler, kurtarma taleplerindeki yükü azaltırken, daha verimli yedeklemelerin bir sonucu olarak ek maliyet tasarrufu sağlıyor ve BT departmanlarının zaman tasarrufunu da artırıyor.

“Her kuruluş kendi verilerinin sahibidir”

“Veeam Backup for Microsoft 365, Exchange Online, SharePoint Online, OneDrive for Business ve Microsoft Teams dahil olmak üzere Microsoft 365 verilerini korumak için Veeam’e güvenen 8,5 milyon kullanıcıyla geçtiğimiz yıla oranla %73 büyüdü.” diyen Veeam CTO’su ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Danny Allan, “Microsoft 365 dahil olmak üzere tüm SaaS platformlarında, her kuruluş kendi verilerinin sahibidir ve bunları kontrol eder ve bunları korumak kuruluşun sorumluluğundadır. Veeam Backup for Microsoft 365’in büyümesi ve ivmesi, daha fazla kuruluşun verilerini yönetmenin ve güvenliğini sağlamanın önemini anladığının ve kritik iş varlıkları konusunda Veeam’e sürekli olarak güvendiğinin bir göstergesi.” şeklinde konuştu.