ÜNLÜ & Co, İngiliz Phellos ile teknoloji danışmanlığı verecek

Start-up ve scale- up ekosistemindeki hızlı gelişim, bu alana yönelik uluslararası işbirliklerini doğuruyor. Türkiye’de şirket birleşme ve satın alma danışmanlığının lideri ÜNLÜ & Co, Londra merkezli teknoloji odaklı yönetim danışmanlığı şirketi Phellos Financial Consultancy ile teknoloji alanında danışmanlık vermek üzere işbirliğine gidiyor.

ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü İbrahim Romano “Bu önemli iş birliği, Phellos’un teknoloji alanındaki deneyimi ve danışmanlık hizmetlerinde bilgi birikimi aracılığıyla, teknoloji ekosistemindeki ürün yelpazemizi güçlendirmemizi sağlayacak” dedi.

Türkiye’de şirket birleşme ve satın alma danışmanlığının lideri ÜNLÜ & Co, Londra merkezli teknoloji odaklı yönetim danışmanlığı şirketi Phellos Financial Consultancy ile teknoloji alanında danışmanlık vermek üzere işbirliğine gidiyor.

Teknoloji ekosisteminde uçtan uca danışmanlık sunmayı amaçlayan ÜNLÜ & Co – Phellos İşbirliği, satıcı taraf danışmanı olarak, start-up ve scale-up’lara kapsamlı kurumsal finansman hizmetleri sağlamayı ve büyümeyi finanse etmek için potansiyel yatırımcılar bulmayı hedefliyor. Alıcı taraf danışmanı olarak ise kurumsal müşterilerin hedefleri ile uyumlu teknoloji yatırım olanaklarının belirlenmesinden, yatırım aşamasında ayrıntılı değerlendirmeye ve yatırım sonrası izlemeye uzanan, tam kapsamlı danışmanlık hizmeti sağlamayı amaçlıyor. ÜNLÜ & Co – Phellos İşbirliği ile kurumsal müşteriler, ilk yatırımlarından gerek sermaye piyasalarında halka arz, gerekse stratejik alıcıya satışları içeren çıkışa kadar, yatırımın yaşam döngüsü boyunca hizmet alabilecekler.

‘Teknoloji ekosistemindeki ürün yelpazemizi güçlendirmemizi sağlayacak’

1996 yılında kurulan ÜNLÜ & Co Grubu, 1998’den bugüne gerçekleştirdiği 113 başarılı işlem ile Türkiye’nin lider birleşme ve satın alma danışmanı oldu. Şirket ayrıca, Mergermarket verilerine göre 2010’dan bugüne 30 milyon doların üzerinde değere sahip işlemlerde; gerçekleşen toplam işlem adedi, toplam sınır ötesi işlem adedi, toplam özel fon işlem adedi sıralamalarında da lider konumda.

2016 yılında Londra’da kurulan Phellos Financial Consultancy ise, teknoloji sektörüne, çok yönlü kurumsal finansman danışmanlığı hizmetlerini sunmakta. Finansal yönetim, finansal modelleme, birleşme ve satın alma danışmanlığı, ve değişim yönetimi konularında zengin bir deneyime sahip olan Phellos, gerek finansal gerek operasyonel bağlamda iyileştirme alanlarını belirleyen ve şirket bazında bütünsel bir yaklaşım sunan bir yönetim danışmanlığı şirketi olarak faaliyet gösteriyor.

Konu ile ilgili görüşlerini dile getiren ÜNLÜ & Co Kurumsal Finansman Yönetici Direktörü İbrahim Romano “25 yılı aşkın deneyimimiz ile kurumsal finansman danışmanlık işlemlerinde pazar lideri konumumuzu koruyoruz. Ayrıca kuruluşuna öncülük ettiğimiz 212’nin yanı sıra, Revo Capital ve Collective Spark’ın da aralarında bulunduğu diğer girişim sermaye fonları aracılığıyla teknoloji alanında saygın bir yatırımcıyız. Bu önemli iş birliği, Phellos’un teknoloji alanındaki deneyimi ve danışmanlık hizmetlerinde bilgi birikimi aracılığıyla, teknoloji ekosistemindeki ürün yelpazemizi güçlendirmemizi sağlayacak” dedi.

Phellos Financial Consultancy hakkında bilmeniz gerekenler

2016 yılında Londra’da kurulmuş olan Phellos Financial Consultancy, teknoloji sektörüne, çok yönlü kurumsal finansman danışmanlığı hizmetlerini sunmakta. Finansal yönetim, finansal modelleme, birleşme ve satın alma danışmanlığı, ve değişim yönetimi konularında zengin bir deneyime sahip olan Phellos, gerek finansal gerek operasyonel bağlamda iyileştirme alanlarını belirleyen ve şirket bazında bütünsel bir yaklaşım sunan bir yönetim danışmanlığı şirketi olarak faaliyet gösteriyor. Phellos, teknoloji odaklı hizmetlerini San Francisco’dan İstanbul’a 11 farklı saat diliminde, SaaS (Hizmet Olarak Yazılım), Fintech (Finansal Teknoloji), Adtech (Reklam Teknolojileri) ve Edutech (Eğitim Teknolojileri) gibi çeşitli teknoloji alt sektörlerinde sunmakta.