Tether’den cüzdan dondurma kararı

Örnek Resim

Stablecoin pazarının en büyük oyuncusu Tether, kripto para ekosistemine yönelik yeni hamlesini açıkladı. Şirket, 1 Aralık 2023 itibarıyla gönüllü cüzdan dondurma politikası başlatma kararı aldığını duyurdu.

Tether’den yapılan açıklamada, Yabancı Varlıklar Kontrol Ofisi’nin (OFAC) Özel Olarak Belirlenmiş Kişiler (SDN) Listesi’nde yer alan yaptırım uygulanmış faaliyetlerle mücadele etmek adına yeni bir gönüllü cüzdan dondurma politikası başlatıldığını belirtildi.

Şirket, platformundaki cüzdanlar için uyguladığı kontrollere devam edeceğini bildiirdi. Bu politikaya uygun olarak Tether, daha önce SDN Listesine eklenen cüzdanların dondurulması da dahil olmak üzere ek ihtiyati tedbirler aldı. USDT’nin olası kötüye kullanımını proaktif olarak önlemeyi ve güvenlik önlemlerini artırmayı amaçlıyor.

Hayata geçirdikleri yeni politikaya ilişkin açıklamalarda bulunan Tether CEO’su Paolo Ardoino, “SDN Listesine eski ve yeni eklenenlerin cüzdanlarının dondurulmasını gönüllü bir şekilde gerçekleştirdik. Bu sayede stablecoin teknolojisinin olumlu kullanımını daha da güçlendirebilmeyi ve tüm kullanıcılar için daha güvenli bir ekosistemi yaratmayı hedefliyoruz. Stratejik karar, küresel ekosistemimiz için en yüksek güvenlik standartlarını korumaya ve küresel kolluk kuvvetleri ve düzenleyicilerle yakın çalışma ilişkimizi genişletmeye yönelik kararlılığımızı gösteriyor” dedi.