Saas veri platformu Canalyst 70 milyon dolar yatırım aldı

Örnek Resim

ABD Merkezli SaaS finansal veri platformu Canalyst, C Serisi yatırım turunda 70 milyon dolarlık yatırım aldı. Dragoneer Investment Group tarafından yönetilen yatırım turuna, firmanın mevcut yatırımcıları HighSage Ventures, Vanedge Capital ve ScaleUP Ventures ile şirketin müşterileri arasında yer alan CPP Investments, Alta Fox Capital’in yanı sıra yeni yatırımcılar katıldı.

Küresel halka açık şirketler hakkında kamu mali ve KPI verileri analizinde yazılımın gücünü ve insan uzmanlığını birleştiren Canalyst, 2015 yılında kuruldu. Şirketin New York ve Vancouver’daki ofislerinde birçoğu yazılımcı olmak üzere 200 kişi istihdam ediliyor. Şirketten yapılan açıklamada, yatırım turunun ardından elde edilen kaynak sayesinde ürün geliştirme küresel genişleme ve müşteri desteğini artırılacak. Şirket işgücünü de en kısa sürede ikiye katlamayı hedefliyor.

Kamu sermayesi için tasarlandı küresel yatırımcılara doğru evrildi

Başlangıçta kamu sermayesi yöneticileri için inşa edilen Canalyst, kredi, özel sermaye ve risk sermayesinin yanı sıra yatırım bankaları, danışmanlıklar ve kurumsal pazara odaklanan küresel yatırımcılara hizmet etmek üzere çözümlerini genişletti.

Canalyst CEO’su ve kurucu ortağı Damir Hot şunları söylüyor: “Sermaye piyasalarındaki herkes, kaliteli finansal verilerin yapılandırılmasının ne kadar kritik, ancak zaman alıcı ve hataya açık olduğunu biliyor. Biz bu sorunu çözmeye takıntılıyız.”

Şirket, 400’den fazla yatırım yöneticisi, banka ve şirketin iş akışlarının bir parçası olarak modellerini, verilerini ve API’lerini kullandığını iddia ediyor.