Paycell ile Alternatif SuperApp’ten stratejik iş ortaklığı

Turkcell iştiraki Paycell, Alternatif SuperApp ile ortaklık anlaşması imzaladı. Alternatif SuperApp, anlaşma kapsamında kart saklama ve sanal pos gibi birçok üründe Paycell’in çözümlerini müşterilerine sunacak.

Paycell’in Sanal POS’u, Alternatif SuperApp’in portföyündeki farklı sektörden birçok firmanın dijital cüzdanlarında da kullanılacak

Alternatif SuperApp’te yer alan birçok firma; halihazırda Paycell’in sunduğu kart saklama hizmetini kullanarak, bakiye yükleme süreçlerini yüksek güvenlikli bir şekilde yönetirken kullanıcılarının kart bilgilerini de koruyacak.

Bireysel müşteriler, yakında gelecek olan “Faturama Yansıt” özelliğiyle Paycell hizmetlerinden yararlanan bütün firmaların dijital cüzdanında Turkcell faturasına yansıtarak yükleme yapabilecek. Yöntem sayesinde eğlence parkı ya da restoranın dijital cüzdanına yükleme yapmak isteyenbir müşteri, işlemini faturasına yansıtarak gerçekleştirebilecek. Alternatif ödeme yöntemlerini müşterileriyle buluşturan Alternatif SuperApp, faturaya yansıtma özelliğini de 200 bine yakın müşterisinin kullanımına sunmuş olacak.

“İş birliği ekosisteme değer katmaya devam edecek”

Ekosisteme değer katma noktasında bu iş birliğinin büyük etkileri olacağına inandığını söyleyen Alternatif SuperApp kurucu ortağı ve Macellan CEO’su Göktürk Yetim, “Paycell ile devam ettireceğimiz bu iş ortaklığının tüm Fintech ekosistemi ve özellik KOBİ’ler için teknolojinin doğru ve verimli kullanımı açısından başarılı bir örnek olacağına inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

Sundukları kart saklama, sanal POS, checkout ve faturama yansıt gibi özelliklerin yaygınlaşmasının hem ekosistemin büyümesi hem de ödeme süreçlerinin dijitalleşmesi açısından çok kıymetli olduğunu belirten Paycell CEO’su Serhat Dolaz ise “Tek platformdan birden fazla finansal hizmete erişim bakış açımızla her kullanıcıya anlık olarak ihtiyacı olan ürünü kolayca ulaştırıyoruz. Cüzdan servisleri, Paycell alışveriş limiti, faturaya yansıtarak ödeme, kartlı ödeme yöntemleri gibi derin ürün yelpazesiyle tüm finansal hizmetlerimizi sunarak iş ortaklarımızın kesintisiz deneyimlerine katkı sağlıyoruz. Alternatif SuperApp ile yaptığımız güçlü iş birliğiyle birçok farklı sektörden firmayı Paycell ürünleri ile tanıştırmaya devam ediyoruz. FinTech ekosisteminde Alternatif SuperApp ile kurduğumuz stratejik iş ortaklığı sektörü beraber büyütmemiz adına kıymetli bir adım” dedi.

2021 yılının Aralık ayında lansman yapan Alternatif SuperApp 80’den fazla işletmeye dijital cüzdan altyapısı sağlıyor.