KKB’nin ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ yarışmasında başvuru süresi uzatıldı

Kredi Kayıt Bürosu tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen, Türkiye’nin üniversitelerarası en geniş kapsamlı yarışmalarından Hayal Edin Gerçekleştirelim Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması’nın son başvuru tarihi 11 Şubat 2022 tarihine kadar uzatıldı.

Kredi Kayıt Bürosu tarafından düzenlenen çağdaş, yaratıcı ve topluma değer katmayı hedefleyen genç yeteneklerin inovatif fikirleriyle başvuracağı sosyal inovasyon proje fikirleri yarışması Hayal Edin Gerçekleştirelim, üniversite öğrencilerinin başvurularını bekliyor.

Öğrenciler; “sağlık”, “tarım”, “finansal teknolojiler” ve “siber güvenlik” alanlarındaki proje fikirleriyle yarışmanın resmi internet sitesinden başvuru yapılabilecek.

Öğrencileri birbirinden değerli ödüller bekliyor

Kazanan öğrencileri 30 bin TL birincilik ödülü, 20 bin TL ikincilik ödülü, 15 bin TL üçüncülük ödülü ve 10 bin TL Findeks özel ödülü bekliyor.

Finale kalan diğer proje sahipleri de bin TL değerinde para ödülü ve girişimcilik programını tamamlayarak sertifika almaya hak kazanıyor.

İlk 100 yarı final adayı ‘Girişimciye Dönüş Programı’na katılacak

Tüm üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora öğrenimi gören öğrencilerinin yanı sıra yurt dışında üniversite öğrenimi gören öğrencilerin de sağlık, tarım, finansal teknolojiler ve siber güvenlik alanlarındaki proje fikirleriyle katılabileceği yarışma, gençlerin sosyal fayda sağlayan projeler geliştirmelerini ve girişimcilik yeteneklerini keşfederek inovatif projeler ortaya koymalarını destekliyor.

İlk 100’e kalan yarı final adayları ‘Girişimciye Dönüş Programı’na dahil olurken, program içerisinde finale kalan ilk 10 proje KKB yöneticilerinden oluşan mentorlardan projelerini geliştirmek üzere destek alarak fikirlerini olgunlaştırıyorlar.

Finalist öğrencilerin sunumları iletişim, marka, finans, sosyal sorumluluk, girişimcilik alanlarında yetkin isimler olan Fatoş Karahasan, Fügen Toksü, Yasemin Salih, Özlem Denizmen, İbrahim Betil ve Ece Çiftçi’nin yer aldığı jüri komitesi tarafından değerlendiriliyor.