Huobi CFO’su Zhang: Kripto varlıklarda düşüş arbitraj fırsatları yaratıyor

Örnek Resim

14 Haziran’da, DeFi platformu Celsius’un çekim işlemlerini dondurması ve ardından CEL token fiyat düşüşü nedeniyle kripto para piyasaları hızla düştü. Hong Kong saatiyle 18:00 itibariyle, Bitcoin fiyatı 22.300 USD civarında seyrederken, Ethereum fiyatı 1.200 USD civarındaydı.

Huobi Group CFO’su Lily Zhang, piyasadaki düşüş hakkında şunları söyledi:

“Bugün kriptodaki düşüşü tetikleyen olayın, kripto kredi şirketi Celsius tarafından para çekme hizmetlerinin duraklatılmasının ardından yatırımcıların büyük bir satış gerçekleştirmesi olduğuna inanıyoruz. Bu durum, LUNA/UST’nin çöküşü ve son birkaç ayda enflasyon korkularını hafifletmek için faiz oranlarını yükselten Federal Rezerv’in baskısı ile giderek daha tehlikeli hale geldi.”

“Kısa vadede piyasa istikrarsız bir konumda kalacak ve stETH’de halihazırda gördüğümüz düşüş eğilimini artıracak daha fazla likidasyona hazırlanmalıyız. İyimser bir veriye göre, stETH üzerindeki satış baskısı artmaya devam ettikçe, ikinci el piyasalarına daha fazla talep sızacak ve yeni yatırımcılar için cazip olabilecek daha ucuz sETH fiyatları yaratacak ve bu da talebi artıracak ve fiyatları tekrar eski fiyatlarına çekecektir. Uzun vadede, bu piyasa dalgalanması, arbitraj kârı ve gelecekteki potansiyel getiriler için bir fırsat olabilir ve stETH’nin kısa vadeli etkilere dayanmak için yeterli esnekliğe sahip olduğuna inanıyoruz. ETH 2.0’ın yaklaşan birleşmesi, uzun vadeli fiyatların ve talebin normale dönmesine de yardımcı olabilir.”