Dijital sigortacılık platformu Dijipol yayına başladı

İhtiyacına göre sigorta yaptırmak isteyenlere, farklı sigorta branşlarında, karşılaştırmalı online çözümler sunan dijipol.com yayına girdi.

Zorunlu trafik sigortasından kaskoya, zorunlu deprem sigortasından tamamlayıcı sağlık sigortasına kadar çeşitli sigorta şirketlerinde birçok sigorta alternatifi bulunuyor. Dijipol.com ihtiyacınıza en uygun sigortayı, en uygun teklif ile anında alınmasına imkan veriyor.

180’in üzerinde satış noktası ve şubesi, 450’nin üzerinde çalışanı bulunan ÖzserNeo Sigorta ve Reasürans Brokerliği A.Ş.’nin markası olan dijipol.com, 30 sigorta şirketinden 10 farklı bireysel sigorta branşında online olarak teklif alıp karşılaştırma ve anında satın alma işlemini gerçekleştirme olanağı sağlıyor.

Türkiye’de Bir İlk: Hibrit Sigortacılık

Yeni yatırımları dijipol.com’un kendilerini çok heyecanlandırdığını belirten ÖzserNeo Sigorta ve Reasürans Brokerliği Yönetim Kurulu Başkanı Necmi Üze; “ÖzserNeo, dijpol.com markası ile Türkiye’de bir ilki gerçekleştiriyor. dijipol.com markası artık hem dijitalden hem şubelerinden hem de çağrı merkezlerinden satış yapan ve ulaşılması çok kolay olan bir platform haline geliyor. Poliçe dijitalden alınmış olsa bile hasar anında hemen bir müşteri temsilcisine ulaşıp hizmet almak büyük kolaylık sağlayacak. Kurumsal işlerde, sağlık sigortalarında ve özellikli işlerde konuya tam hakim teknik uzmanlardan hizmet almak mümkün olacak. Ülkemizde yeni hayata geçen bu sistem dünyada birçok ülkede Hibrit Sigortacılık adıyla uygulanmaktadır. Bizim ana amaçlarımızdan biri de ülkemizde sigorta sektörünün büyümesine katkıda bulunmaktır.” dedi.

ÖzserNeo Sigorta ve Reasürans Brokerliği Genel Müdürü Ramazan Ülger ise “Dijitalleşme bilinci ile kurguladığımız ve 17 Şubat 2022 tarihinde lansmanını gerçekleştirdiğimiz dijipol.com, online sigortacılığın en gelişmiş e-ticaret platformudur. Pandeminin ilk zamanlarında başladığımız ve iki yıllık titiz bir çalışma sonunda sektörle buluşturduğumuz dijipol.com markasının sigorta sektörünün jenerik ismi olacağını düşünüyoruz. Kısaca açıklamam gerekirse; bu model internet üzerinden poliçe satın alan müşterilerimize diledikleri her an, oturdukları bölgeye en yakın şubemizden, telefon veya yüz yüze iletişimde bulunabilecekleri Türkiye’de ilk kez hayata geçirilecek yeni nesil hibrit sigorta dağıtım kanalı modelidir. Bu model sektöre yeni bir yön verecektir.

Teknolojinin ve satın alma alışkanlıklarının değişimine perakende sektörlerinin uyum sağlaması zorunlu hale gelmiştir. Sigorta dağıtım sektörü de bu değişime uyum sağlamak zorundadır.

Sigorta dağıtım kanallarında yer alan küçük ve orta boy işletmelerin bu değişimden zarar görmemesi ve rekabete uyum sağlayabilmesi için, dijital gelişime yatırım yapan dağıtım kanalları ile küçük orta boy dağıtım kanallarının iş birliği yapmasının önünü açacak mevzuat düzenlemelerine ihtiyaç vardır.” dedi.