Dijital Anadolu Projesi’nin beşinci yılı başlıyor

Örnek Resim

Türkiye’deki işletmelerin yüzde 99,8’ini oluşturan KOBİ’lerin dijital dönüşüm süreçlerine katkıda bulunmak üzere 2018 yılında Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED) ve Türkiye İş Bankası iş birliği ile hayata geçirilen Dijital Anadolu Projesi’nin beşinci dönemi 25 Mart 2022 Cuma günü, saat 11.00’de başlıyor. “Türkiye’de ve Dünyada Dijital Dönüşüm” ana temasıyla düzenlenecek yeni dönemin açılışını TÜRKONFED Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Turan ve Türkiye İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek yapacak. Teknoloji Yazarı Serdar Kuzuloğlu’nun moderatörlüğündeki etkinliğin konuk konuşmacısı ise Gedik Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hülya Gedik olacak.

Beşinci dönemle birlikte 33 bin kişiye ulaşılacak

İlk iki yılında dokuz ilde üç bin, son iki yılında ise çevrim içi ortamda 20 bin olmak üzere toplamda 23 bin kişiye ulaşan Dijital Anadolu Projesi hem sürdürülebilir dijital dönüşüm konusunda KOBİ’lerin bakış açısının gelişmesine hem de doğru araç ve uygulamalar ile donanmaları sürecine destek oldu. Yeni döneminde 10 bin kişiye ulaşmayı hedefleyen proje, dijital dönüşümü bütünsel bir yaklaşımla ele alarak, KOBİ’lerin dijital dönüşüm süreçlerine katkıda bulunmaya devam edecek. Ayda bir kez çevrim içi olarak düzenlenen proje, www.dijitalanadolu.com/canli adresi üzerinden takip edilebiliyor.

DDM ücretsiz dijitalleşme karnesi ve yol haritası sunmaya devam ediyor

Dijital Anadolu Projesi’nin yanı sıra, TÜRKONFED ve Türkiye İş Bankası iş birliği, BANDWITT çözüm ortaklığında Türkiye’nin 23 şehrinden 125 firmaya dijitalleşme hizmetini ücretsiz olarak sunan Dijital Dönüşüm Merkezi’nin (DDM) web sitesi www.ddm.org.tr üzerinden sisteme kaydolan KOBİ’lere, ücretsiz olarak dijitalleşme karnesi ve yol haritası sunulmasına yeni dönemde de devam ediliyor.