Destream, online yayıncılara özel banka kartı çıkarıyor

Uluslararası fintech girişimi Destream, sosyal medya yayıncıları ve internet içeriği üreticilerine özel bir banka kartı piyasaya sürüyor.

Kullanıcıların internet üzerinden bağış/bahşiş alabilmeleri üzerine kurgulanan platformlardan biri olan Destream, farklı sosyal medya platformları üzerinden bağış alan içerik oluşturucuların ödemelerini banka kartları üzerinde yönetebilmesini kolaylaştırıyor. Destream’in yeni çözümü sayesinde içerik üreticileri dünyanın neresinde olursa olsun, kripto para birimi de dahil olmak üzere herhangi bir para biriminde ve birden fazla ödeme yöntemiyle bağış alabilecekler. Kart sahipleri ayrıca Destream hesaplarına yüzde 30’a kadar nakit para iadesi de alabilecek.

Bankaların genellikle bağışlardan ve platform aboneliklerinden gelen büyük ödemeleri engellediğini ve ek belgeler talep etmesi üzerine kendi platformu üzerinden bir banka kartı çözümü tasarladı. Böylece Destream kullanıcıları aracı bankaları devreden çıkararak ve yayıncılar, blog yazarları ve içerik üreticilerinin paralarına kolayca erişmesini sağlayacak.

Yeni kart ile bankaları devreden çıkaracak

Yeni kartın kullanıcıların çevrimiçi platformlardan bağış almasını ve bakiyelerini çekmesini kolaylaştıracağını ifade eden Destream CEO’su Tachat Igityan, “Bankalar para transferlerinde çoğu zaman katı olabiliyor ve bağış kavramını her zaman anlamayabiliyor. Bu durum da blog yazarlarının ve yayıncıların ödeme almasını zorlaştırıyor” şeklinde konuştu.

Yeni banka kartı için ön siparişleri almaya başladıklarını duyuran Igityan, kartın 2022’nin 3. çeyreğinde kullanıcılara sunulacağını ifade etti.

Gamescom 2019’da yayına başlayan Destream platformuna kayıtlı 33 binden fazla kullanıcısı şu ana kadar 4 milyon Euro’dan fazla bağış topladı.