Coinbase ve Mastercard’dan NFT ortaklığı

Örnek Resim

ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase ile ödeme şirketi Mastercard’dan önemli bir NFT ortaklığı geldi. Coinbase, NFT’lerin kredi kartı ile alımını sağlayan Mastercard ortaklığını duyurdu.

Coinbase’den yapılan açıklamada, “Coinbase olarak biz finansal özgürlüğü artırma misyonuna sahibiz. Daha fazla insanın çalışmalarından kâr sağlamasına yardımcı olmak konusunda da NFT’lerin rolü büyük önem taşımaktadır. Ancak bugün, NFT almak birçok kullanıcı için hala karmaşık bir süreç olarak gözükmektedir. Coinbase olarak biz, daha önce milyonlarca insanın Bitcoin almasını nasıl kolaylaştırdıysak, bugün de daha çok insanın NFT topluluğuna katılmasını sağlamak için bu süreci daha da basitleştirmek istiyoruz.” ifadeleri kullanıldı.

Açıklamada, “NFT satın almayı olabildiğince kolaylaştırmak için Mastercard’ın yaptıklarını takdir ediyoruz. NFT devrimi daha yeni başlıyor”

Coinbase’in Visa ile de ortaklığı bir ortaklığı bulunuyordu. Bu ortaklık kapsamında ise kripto para alım satım işlemi gerçeleştirilebiliyor. Nisan ayında halka arzı gerçekleşen borsa, ekim ayında da Coinbase NFT platformunu açıklamıştı.