Atom Bank, 4 gün mesaiyi kalıcı hale getiriyor

Birleşik Krallık’ın en büyük dijital bankaları arasında yer alan Atom Bank, mesai saatlerine ilişkin kritik bir karar aldı.

Atom Bank, 2024’ten itibaren haftada 4 gün mesaiyi kalıcı hale getirecek. Dijital banka, çalışanların 5 yerine 4 gün mesai yapmasına ilişkin denemelere Kasım 2021’de başlamıştı. Bu süreçte maaşlarda herhangi bir kesinti yapılmamıştı.

Durham merkezli Atom Bank tarafından ağustos ayında paylaşılan bir bildiride haftada 4 gün çalışmanın hem iş tatmini hem de üretkenlik açısından fayda sağladığı ifade edilmişti.

“Müşteri hizmetleri ölçümlerimiz rekor seviyelere ulaştı”

Dijital bankanın insan kaynakları sorumlusu Anne-Marie Lister, “Haftada 4 güne geçmek, kolay olmadı, ancak şirket olarak yaptığımız en dönüştürücü şeylerden biriydi” dedi.

Lister, “Kasım 2021’de başlattığımızdan beri yalnızca daha üretken, daha sağlıklı ve en önemlisi daha mutlu bir iş gücü görmedik, aynı zamanda müşteri hizmetleri ölçümlerimiz rekor seviyelere ulaştı ve daha fazla insan Atom’da bir kariyere başlamak istiyor” ifadelerini kullandı.

Yeni karar ile Atom Bank’a iş başvuruları Ocak 2022’de geçen yıla göre yüzde 49 artış gösterdi. Çalışan sayısı ise 461’den 480’e yükseldi.