Akbank, KOBİ’leri dijital dönüşüme davet ediyor

Örnek Resim

Akbank’ın, KOBİ’leri finansal ve dijital dönüşüm konusunda harekete geçirmek ve güçlendirmek için kurduğu Akbank Dönüşüm Akademisi, ticaret hacmini artırmak, iş geliştirmek, global pazarda yer edinmek ve ticari faaliyetlerinde dijital dönüşümü hızlandırmak isteyen şirketleri bekliyor. 

Akbank’tan yapılan açıklama şöyle:

“Türkiye ekonomisinin istikrarlı büyümesinde kritik öneme sahip olan KOBİ’lere sunduğu yenilikçi ürün ve hizmetleriyle öne çıkan Akbank, KOBİ’lerin dijitalleşmesi ve finansal olarak daha da güçlenmesi hedefiyle Akbank Dönüşüm Akademisi’ni kurdu.

KOBİ’lere; gündemi yakalama imkanı veren seminerler, özelleştirilmiş eğitim programları, networking ve işbirlikleriyle finansal ve dijital dönüşüm için harekete geçme fırsatı sunan Akbank Dönüşüm Akademisi, tüm KOBİ’leri yüzlerce eğitim programından faydalanmaya çağırıyor.   

Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa

Akbank Dönüşüm Akademisi ile KOBİ’leri finansal ve dijital açıdan güçlendirmeye yönelik bir gelişim hareketi başlattıklarını vurgulayan Akbank İnsan ve Kültür Genel Müdür Yardımcısı Pınar Anapa, “Dijitalleşen dünyada müşterilerimizin de kendi işleri ve müşterileri için aynı deneyimi yaşatmak istediklerini biliyor ve onları bu dönüşümde desteklemek üzere yola çıkıyoruz. Biliyoruz ki ancak birlikte hareket edersek, birbirimize destek olursak, birlikte üretirsek var olabiliriz. Özetle kendimiz kadar ekosistem için de değer üretmeliyiz. Bunu da birlikte yapmalıyız. Bu anlayışla Akbank Dönüşüm Akademisi ile KOBİ’lerin dijital dönüşümü, yeşil dönüşümü, finansal olarak güçlendirilmeleri, ihtiyaçları olan bilgiye, kaynaklara ve pazarlara erişimi gibi kısa, orta ve uzun vadeli hedefleri için destek vermek ve müşterilerimizin yanında olmak istiyoruz. Akbank Akademi Müdürü Selda Özçalık ise Akbank Dönüşüm Akademisi’nin Akbank müşterilerine özel olarak tasarlandığını belirterek akademinin yapısı hakkında da şu bilgileri verdi: “KOBİ’ler için gündemde olan konulara yer verdiğimiz seminer programlarımız, finansal, dijital ve yeşil dönüşümü destekleyen yapılandırılmış programlarımız ve networking programlarımız ile Akademi üç temel başlıkta kurgulandı. 

KOBİ’lerin gündemi ne ise bizim de gündemimiz o olmalı diye düşündük. KOBİ’leri ve iş dünyasını etkileyen güncel gelişmeler ve müşterilerimizden gelen sorulara göre bu seminerleri şekillendireceğiz ve sorulara yanıtlar arayacağız. 

Dönüşümü destekleyen yapılandırılmış programlarımız ise, e- ticaret, e- ihracat, dijital pazarlama, finansal kaynak yönetimi, kriz yönetimi gibi pek çok konuda yetkinlik kazandırmayı amaçladığımız uzun dönemli ve sertifikalı programlar.

Networking programlarımız ise müşterilerimizin öğrendiklerine uygulama alanı açmak istediğimiz programlar. Bu programlar ile iş ortaklarımız ile birlikte müşterilerimizin yerel ya da global pazarda yerlerini almaları, farklı iş birlikleri fırsatlarını değerlendirmeleri, birbirlerinin deneyimlerinden öğrenmeleri, ilham almalarını hedefliyoruz.

KOBİ’ler programlarımız hakkında detaylı bilgiye Akbank Dönüşüm Akademisi web sitesinden ulaşabileceği gibi, başvurularını da bu kanal üzerinden yapabilir.”