Colendi, Hadi’yi satın aldı

Finansal teknoloji şirketi Colendi, interaktif mobil eğlence platformu Hadi’yi satın aldı. Anlaşmanın finansal detayları paylaşılmadı.

2018 yılında hayata geçirilen Hadi, gerçek para ödüllü ve mobil bilgi yarışması olarak başladı. 2022’nin şubat ayında ise kripto para ödüllü bir platforma dönüştü. Uygulamanın adı da Hadi Crypto+ olarak değiştirildi. Son dönemde ise uygulamaya kripto para alım-satım özelliği eklendi.

Hadi kurucusu Emre Ulusoy, Instagram hesabından yaptığı paylaşımda, 5 yıl boyunca Hadi’yi Hadi yapan; 100’e yakın ekip arkadaşı, sunucu, kardeş firma, sponsor marka, yatırımcı ve en çok da 10 milyon kullanıcıya güzel anılar için teşekkür etti.

Ulusoy, Hadi’nin geleceğine ilişkin de açıklamalarda bulundu. Canlı yayınlara ara verdiklerini belirten Ulusoy, Hadi markasının Türkiye’nin en güçlü fintech şirketi Colendi çatısı altında, 7/24 yepyeni oyunlarla alışılmadıkları yapmaya, yollar açmaya ve eğlendirmeye devam edeceğini de sözlerine ekledi.

Colendi, eylül ayında 120 milyon dolar değerleme üzerinden 30 milyon dolar yatırım almıştı. Fintech, son olarak Londra merkezli blockchain şirketi SETL’i satın almış ve New York Fed’in dijital varlık projesine katılmıştı.