Bitget, Gracy Chen’i yönetici direktör olarak atadı

Global kripto borsalarından Bitget, büyüme stratejilerine liderlik edecek olan Gracy Chen’in Yönetici Direktör olarak atandığını duyurdu.

Chen’in atanması hakkında yorum yapan Bitget CEO’su Sandra Lou, “Gracy gibi deneyimli bir profesyonelin aramıza katılmasından son derece memnunuz ve uluslararası pazarlarda büyüme stratejilerimizi daha da güçlendirmek için bu alandaki uzmanlığından yararlanmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

2018’de piyasa çıkışından bu yana Bitget’te muazzam bir büyümeye ve en son türev işlemler hacmine göre CoinMarketCap ve CoinGecko tarafından global olarak ilk beşte yer almasına tanık olan Chen, Fin-tech endüstrisine yeniden katılmak ve tüm dikkatini kripto alanına adamak için ilham aldı. Chen, atanmasının ardından global pazarların büyümesini ve genişlemesini, Bitget’in stratejisini, yürütmesini, iş ve kurumsal gelişimini denetleyecek. Ayrıca Bitget’in sesini ve daha geniş kripto ekosistemindeki varlığını yükseltecek ve markanın liderliği altında daha da gelişmesine yardımcı olacak.

Chen, merkezi Taipei’de bulunan bir VR teknolojisi şirketi olan XRSPACE’de yönetici rolleri üstlenerek Bitget’e katıldı. XRSPACE Başkanı Peter Chou tarafından davet edilen Gracy, bölgedeki pazarlama ve iş geliştirme görevlerinin yanı sıra hükümet ve halkla ilişkileri denetledi ve yönetti.

Çin’deki en büyük medya gruplarından biri olan Phoenix TV’nin teknoloji ve finans kanalında eskiden sunucu ve yapımcı olan Chen, Dünya Ekonomik Forumu da dahil olmak üzere finansal haberler ve olaylar hakkında kapsamlı haberler yaptı. Phoenix’te geçirdiği süre boyunca, Wired’ın kurucu editörü Kevin Kelly de dahil olmak üzere teknoloji liderleriyle röportaj yaptı.

“Global türev işlemlerinde büyümeye öncülük eden bir kripto platformuna katılmak için heyecan verici bir zaman. Her zaman kripto ve ilgili girişimlerde hevesli bir yatırımcı oldum. Bitget’in kardeş şirketi ve Asya’nın önde gelen merkezi olmayan cüzdanı BitKeep’in ilk yatırımcılarından biri olarak, markanın yıllar boyunca gelişimine ve büyümesine tanık oldum. Azimli ve zeki bireylerle dolu bir organizasyona katılmaktan ve Bitget’e Web2 ve Web3’ü aşan, CeFi ve DeFi’yi birbirine bağlayan ve uçsuz bucaksız kripto ağına geniş bir köprü oluşturan portal olarak daha da yüksek büyümeler kaydetmesine rehberlik etmekten mutluluk duyuyorum. ” dedi Gracy Chen.

Chen, 2015 yılında Dünya Ekonomik Forumu tarafından Global Shaper seçildi. National University of Singapore’dan mezun olan Chen, ayrıca Massachusetts Institute of Technology’de MBA derecesi alacak.