Eski Paypal CEO’sunun yeni girişimi bir ayda kapandı

Eski PayPal ve Intuit CEO’su Bill Harris’in yeni fintech girişimi başarısızlık ile sonuçlandı. Harris’in yeni girişimi Nirvana Money, lansmanının üzerinden henüz bir ay bile geçmeden kapandı.

Nirvana Money, kullanıcıların kazanç, birikim ve harcamalarını basitleştirmeyi hedefliyordu. Bu çerçevede kredi ve borcu birleştiren hibrit bir ürün vaat ediyordu.

Miami merkezli girişimin 50’ye yakın çalışanı bulunuyordu. Harris, 2022 sonu itibarıyla çalışan sayısının 200’e yükseleceğini söylemişti.

Şirketin web sitesinden yapılan açıklamada, Nirvana Money hizmetinin durdurulacağı ve tüm hesapların 1 Aralık 2022 itibarıyla kapatılacağı bildirildi.

Kapanmaya dair açıklama yapan Harris, kredi yelpazesinin alt ucuna kredi veren bir şirket olduklarını belirtirken, faiz oranlarında durgun bir ortama girildiğini ifade etti ve maliyetlere dikkat çekti.

Risklerin startupların doğasında olduğunu ifade eden Harris, “Benden başka kimse (müşteriler veya yatırımcılar) para kaybetmedi” dedi.

Harris, Walmart tarafından satın alınan dijital bankacılık grubu One da dahil olmak üzere çok sayıda şirketin kuruluşunda yer almıştı.