Tesco’dan yeni ön ödemeli debit kart

Perakende devi Tesco, Tesco Clubcard sahibi 20 milyon müşteriye yeni ön ödemeli banka kartını tanıttı. Yeni ön ödemeli kart Tesco Clubcard Pay+, aynı zamanda müşterilerin tasarruf hesabına da bağlanabiliyor.

Tam olarak bir banka kartı olmayan Clubcard Pay+ için kullanıcılar, Birleşik Krallık’taki herhangi bir banka üzerinde bakiye yüklemesi yapabiliyor. Ek hesap ve otomatik ödeme gibi özellikleri bulunmayan kartın komisyon ücreti de bulunuyor.

Clubcard Pay+, Visa’nın geçtiği tüm işletmelerde kullanılabiliyor. Diğer yandan küsuratlı işlemlerde ödemeler yuvarlanarak yapıldığında fark, tasarrıf hesabına aktarılıyor. Tasarruf hesabında ise kullanıcılara bir miktar faiz ödeniyor.

Perakende devi bankacılık ile ilişkisi 1997 yılında bşalamıştı. The Royal Bank of Scotland ve Tesco’nun yüzde 50 hisse sahibi olduğu Tesco Bank, Tesco’nun The Royal Bank of Scotland’ı satın almasıyla tamamen Tesco’ya geçmişti.

Banka, 2014 yılında bşalayan cari hesap işlemlerini Kasım 2021’de tamamıyla sonlandırmıştı. Tesco Bank, Clubcard Pay+ hamlesiyle yeni nesil bankacılığa göz kırmış oldu.