Sigortayeri.com yenilendi

Aktif Bank ekosisteminin Insurtech markası Sigortayeri; yenilenen kurumsal kimliği, logosu ve satış deneyimi ile tüketicilerle buluştu. Türkiye’nin önde gelen sigorta şirketlerinden yeni nesil sigorta ürünlerini kapsamlı piyasa karşılaştırması ile sunan Sigortayeri.com, merkezine kullanıcı önceliklerini alan satış platformu ile müşterilerine interaktif bir deneyim sunuyor. Sigortayeri böylece, sadece teklif sunan bir sigorta aracısı olmanın ötesine geçerek ürün, hasar ve fiyatlandırma konusunda müşterilerin ihtiyaçlarını 360 derece yöneten bir Insurtech’e dönüşme yolculuğunun da ilk adımlarını attı.

Gülcan: “Sigorta satın alma sürecini kolaylaştırmak istiyoruz”

Sigortayeri’nin vizyonu doğrultusunda organizasyon yapısını, teknoloji ve kültürlerini de geliştirerek yeniden şekillendirdiklerini belirten Sigortayeri Genel Müdürü Ali Gülcan, “Pandemiyle birlikte değişen alışkanlıklarımızın bir sonucu da tüketicilerin risk algısında ve sigortaya bakış açısında yaşanan değişim oldu. Sigorta ürünlerine erişim temel bir ihtiyaç haline gelmişken, bu süreçte değişen çevrimiçi kullanım alışkanlıklarını da bir fırsat olarak gördük. Sigorta sürecinin karmaşık görünen yapısını sadeleştirdik ve ürün seçiminden satış sonrasına giden tüm yolu müşterilerimiz için baştan tasarladık. Web sitemiz Sigortayeri.com’da kişiye göre özelleştirilebilen ve pratik şekilde karşılaştırma yapılabilen teklif yapısı, sade ve rehberlik eden bir anlatım dili ile tüm akışımızı müşterimizin o an karşısındaymışız gibi hissettirmek üzere baştan kurguladık. Kullanıcı yolculuğundaki bu değişim uzun soluklu bir dijital dönüşümün yalnızca ilk adımı. Amacımız; sigorta hizmetlerini herkes için, her yerden ve istenen her an satın alınabilen bir yapıya kavuşturmak. Bu nedenle doğru sigorta ürününe ulaşma ve satın alma sürecini daha kolay, anlaşılır ve pratik hale getirmeyi misyon edindik. Logomuzun hikayesi, yenilenen arayüzümüz ve platformumuzdaki yeni fonksiyonlar da bu konumlandırmamızın birer parçası” dedi.

“Yeni mottomuz; Burası Sigortayeri”

Henüz müşteri odaklı bir teknolojik dönüşümün ilk fazında olduklarını vurgulayan Gülcan, “Yenilenen platformumuzla öne çıkardığımız kullanım kolaylığını desteklemek ve sürdürülebilir hale getirmek üzere kısa sürede yayına alacağımız daha birçok projemiz var. Akıllı cihazlarla desteklenen, yapay zekayı kullanıcı iç görüsü ve sektör tecrübesi ile buluşturarak sadece teklif aşamasında değil yenileme ve hasar süreçlerinde de somut kolaylıklar sağlayacak bu projeleri hayata geçirmek ve Sigortayeri’ni inovasyon odaklı bir Insurtech olarak konumlamak üzere yola çıktık. ‘Burası sigortacılıkta değişimin başladığı yer’ algısını sunmak için geliştirdiğimiz ve iletişimimize farklı açılardan yansıtacağımız yeni sloganımız ‘Burası Sigortayeri’ ile de bu dönüşüm yolculuğunun ilk ve en önemli adımlarını atmış olduk. Kullanıcılara daha iyi bir deneyim sunabilmek için çalışmalarımıza hızla devam edeceğiz” şeklinde konuştu.