Samet Güzel, NFT ajansı The Socreate’yi duyurdu

Türk sporunun tanınan ismi Samet Güzel, sporculara ve markalara hizmet vereceği yeni NFT ajansı The Socreate’i duyurdu. Eser üretiminden satış aşamasına kadar tüm NFT süreçlerini yönetecek olan The Socreate’in ana odağı spor dünyası olacak.

NFT’lerin tasarım, mint süreci, satış planı, pazarlama planı, utility operasyonu ve proje yönetimi olmak üzere tüm NFT süreçlerine 360 derece çözüm sunacak. Sporculara ve markalara hizmet sunacak olan The Socreate’in kurucusu Samet Güzel; Fenerbahçe Spor Kulübü’nde tercüman çalıştığı dönemde Alex de Souza, Roberto Carlos, Lugano gibi futbolcuların ve efsanevi teknik isim Zico’nun tercümanı olarak tanınıyor.

Yeni NFT ajansı The Socreate hakkında konuşan Samet Güzel, “Uzun zamandır koleksiyoner olarak yer aldığımız NFT dünyası ileri kapsamda yatırım planlarımız arasındaydı. NFT’ler spor ve sanat dünyası başta olmak üzere birçok sektör tarafından yatırım yapılan bir alan. Bu alanda yeni bir yatırıma odaklanmış olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. NFT ajansımız The Socreate’i kurarken işin hem sporcu iletişimine hem NFT üretim sürecine hem de satış operasyonuna hâkim bir ekip oluşturduk. Sektörün önde gelen partnerleriyle bir araya geldik ve ajansın tüm planlarını sağladık. The Socreate ile birlikte Türk sporunun efsanevi isimleriyle projeler geliştireceğiz. Ajans olarak başta sporcular olmak üzere markalara da NFT alanında üretimden satışa kadar olacak şekilde çözümler sunacağız. Önümüzdeki ay ilk NFT projemizi hayata geçireceğiz. The Socreate’in başta spor dünyamız olmak üzere NFT alanında öncü bir şirket olmasını istiyoruz.” dedi.