Paycell ile Nium’dan para transferi iş birliği

Turkcell iştiraki Paycell ile Nium, güvenli ödeme ve finansal hizmet kapsamında iş birliğine gitti. İş birliği çerçevesinde hesaptan hesaba uluslararası para transferi işlemleri hızlı ve uygun maliyetli hale gelecek. 24 saat boyunca işlem yapılan ödeme altyapısı ile kullanıcıların yurt dışı işlemlerinin kolaylaştırılması hedefleniyor.

Kullanıcıların para transfer işlemlerinde yenilikçi çözümler aradığına dikkat çeken Paycell Genel Müdürü Serhat Dolaz, “Satın alma ve ödeme yöntemlerindeki hızlı değişime paralel olarak kullanıcılar, para transferinde yenilikçi, kolay ve kullanılabilir çözümler arıyor. Paycell olarak biz de bu ihtiyaca yönelik iş birliklerimizi artırmaya devam ediyoruz. Çeşitlilik açısından alanındaki en zengin platform olma vizyonu doğrultusunda her geçen gün geliştirdiğimiz Paycell, Türkiye’nin en kapsayıcı dijital ödeme platformu olarak ön plana çıkıyor. Bu ve uluslararası para transferi sektöründe öncü olma hedeflerimiz doğrultusunda, kullanıcılarımıza Nium çözüm ortaklığıyla yurt dışına para transferinde inovatif, hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlı alternatif çözümler sunuyoruz. Sunduğumuz hizmetle artık uluslararası para transferi işlemleri daha kolay. Yüksek komisyon ücretleri ödemeden ve vakit kaybetmeden para göndermek mümkün” dedi.

Nium’un Gelirlerden Sorumlu Tepe Yöneticisi Frederick Crosby, iş birliğine ilişkin şöyle konuştu: “Paycell ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği, çözümlerimizin dünyanın alanında önde gelen kuruluşlarına da değer katacak şekilde entegre edilebileceğini ve özelleştirilebileceğini gösteriyor. Geleneksel yöntemlere göre daha hızlı ve uygun maliyetli bir alternatif sunuyoruz ve bu sayede büyük işletmelerin gelirlerini artırmasına yardımcı oluyoruz. Kullanıcı ihtiyaçları küresel düzeyde gelişen Paycell ile iş birliğimizin kapsamını ve ölçeğini büyütmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.”