PaybyMe 2021 yılında yüzde 110 büyüdü

Tüm dünyada internet işletmeleri için yeni nesil ödeme yöntemleri sunan PaybyMe, 2021 yılında kartlı ödeme hacmini yüzde 27, mobil ödeme hacmini ise yüzde 110 büyüttü.

2010 yılından bu yana sektör ve firma büyüklüğü ayırt etmeksizin müşterilerine online ödeme çözümleri sunan finansal teknoloji firması PaybyMe, 2021 yılında kartlı ödeme hacminde yüzde 27, mobil ödeme hacminde ise yüzde 110’un üzerinde büyüme gerçekleştirdi.

Kartlı ödeme hacmine göre sırasıyla en çok büyüyen kategoriler ve büyüme oranları yüzde 39 ile oyun harcamaları ve yüzde 68 ile e-ticaret olurken; mobil ödeme hacmine göre sırasıyla en çok büyüyen kategoriler ve büyüme oranları ise yüzde 129 ile oyun, yüzde 112 ile sosyal medya/topluluk, yüzde 41 ile dijital içerik oldu.

“Altyapımıza yatırım yapmaya devam edeceğiz”

2022 yılı beklentilerini paylaşan PaybyMe CEO’su Emre Gürsoy, “Gelişen teknolojiyle her yeni ödeme işleminde bir öncekine göre daha güvenli ve daha hızlı olmak zorundayız. Bu sebeple partnerlerimizin ihtiyaçlarını karşılamak için altyapımıza ve fraud sistemimize yatırımlar yapmaya devam edeceğiz.”

”Amacımız sürekli yüzde 100 uptime olmak. 2021 yılını belirlediğimiz hedeflerimizin üzerinde bir kapanışla gerçekleştirdik. 2022’de ise yeni gelecek üye işyerlerimizle bu ralliye hız kesmeden devam edeceğiz ve bir önceki yıl gerçekleşen büyüme oranlarımızın üzerinde, daha agresif bir büyüme gerçekleştireceğiz.”

”Pandeminin başından bugüne kadar kimsenin işine son vermedik ve hiçbir çalışanımızı ücretsiz izne çıkarmadık. Tam aksine yeni çalışma arkadaşlarını bünyemize dahil ettik. 2022 yılında da ekibimizi büyütmeye devam edeceğiz” dedi.