Papara Card hangi bankaya ait?

Kullanıcıların 7 gün 24 saat ücretsiz para gönderimi ve alımı yapmasına olanak sağlayan Papara Card, Türkiye merkezli faaliyet gösteren Papara’nın kullanıcılarına sunduğu bir hizmet olarak dikkat çekiyor.

Papara Card hakkında en çok merak edilen soruların başında, “Papara Card hangi bankaya ait?” sorusu gelirken, aslında bu kart doğrudan Papara’ya ait bir kart. Papara Card kullanıcıları, Papara hesaplarındaki parayı bu kart üzerinden kullanabiliyor.

Papara, Papara Card kullanıcılarına Black, Gray, Rose, Almond, Teal, Metal, Batman, Sanal, Hayalet Sanal, Hediye ve Edu Card çeşitlerini sunarken, kullanıcılar Papara Metal Card’ını 1000 TL, Batman Card’ını 75 TL, TS Papara Card’ını 10 TL ödeyerek satın alabiliyor. Öte yandan bu kartlardan biri için yapılan başvurulardan bir kargo ücreti alınmıyor. Ancak daha sonra istenen kartlar için 20 Türk lirası kargo ücreti alınıyor.

Kullanıcılar Papara Card’larına para yatırma noktalarından ya da havale/EFT şle para yatırabiliyor ve karta yüklenen bu parayı dilediği zaman kullanabiliyor. Ön ödemeli bir kart olan Papara Card için Papara kullanıcılardan bir ücret talep etmiyor, kullanıcıların Papara Card için bir aidat ödemesi gerekmiyor.

Papara Card kullanıcıları, kartlarına 1 Türk lirasından başlayarak ön ödemelerini yapabiliyor. Papara hesabında tutulabilecek para limiti ise hesap türüne göre farklılık gösteriyor. Onaysız hesap sahipleri en fazla 1.250 Türk lirası bulundurabilirken, onaylı hesaplara 50 bin Türk lirası para gelebiliyor. Bu limit bankadan para yatırılan hesaplar için ise 250 bin Türk lirasıdır. Sözleşmeli hesaplarda ise bankadan yatırılan para için limit 1 milyon Türk lirasına yükseliyor.

Papara cashback nasıl kazanılır?

Onaysız hesap sahipleri ise ücretsiz ve hızlı bir şekilde onaylı/sözleşmeli hesaplara geçebiliyor. Onaylı hesap sahipleri, Papara Card ile yaptıkları harcamalarda nakit kazanıyor.

Netflix, Exxen, YouTube Premium, Spotify, Kahhve.com, Martı, Armut, eczaneler, CarrefourSA, Kunduz, Yolcu360, Teknosa, İstegelsin, Gittigidiyor, N11, VOI Coffee gibi markalardan yapılan alışverişlerde kullanıcılar cashback olarak adlandırılan kazanç elde edebiliyor.

Papara Card sahibi olmak için ise en az 13 yaşında olmak gerekiyor.

Papara Card’ın en önemli avantajlarından biri de tüm bankaların ATM’lerinden para çekilebilmesi. Akbank ATM’lerinden ise tamamen ücretsiz olarak para çekmek mümkün. Bu nedenle pek çok Papara Card kullanıcısı ATM işlemlerinde Akbank’a ait ATM’leri kullanıyor.

Papara Card başvurusu nasıl yapılır?

Papara Card başvurusu, Papara uygulaması üzerinden yapılır. Kullanıcılar, Papara hesabına giriş yaptıktan sonra Papara Card bağlantısına tıklayarak yeni kart talebinde bulunabilir. Papara Card, kullanıcı tarafından belirtilen adrese 10 iş günü içerisinde kurye ile teslim edilir. Ancak bu noktada bir kart sözleşmesi imzalanacağı için Papara Card’ı sadece kart sahibi teslim alabilir.

Papara Card’a nasıl para yüklenir?

Papara Card kullanıcıları kendi banka hesapları üzerinden Papara hesaplarına havale ya da EFT yoluyla para yatırabilir. Para yatırma işleminde kullanıcılardan herhangi bir para kesilmez.

Para yatırma işlemi için bankacılık uygulamasında yer alan “Para Yatır” sekmesinden para yatırılabilir. Açıklamaya Papara hesap numarası yazılmalıdır. Ayrıca Papara Card kullanılarak tüm ATM’lerden de hesaba para yüklenebilir. ATM’lerden yapılacak bu işlem standart para yatırma işleminin aynısıdır. Her ay 500 TL’ye kadar olan ilk 5 para yatırma işleminden ücret alınmaz. Ayrıca PTT, Teknosa ve CarrefourSA şubelerinden yalnızca cep telefonu numarası verilerek Papara hesabına para yatırılabilir.

Papara Card müşteri hizmetleri numarası

Papara Card kullanıcıları yaşadıkları olumsuz durumlarda Papara müşteri numarası üzerinden müşteri temsilcileri ile iletişime geçerek sorunlarına çözüm üretebiliyor. Yaklaşık 13 milyon kullanıcısı bulunan Papara’nın müşteri hizmetlerine 0850 340 0 340 numarasından ulaşılabiliyor.