MENA Fintech Derneği ile Binance arasında işbirliği

MENA Bölgesi Fintech Derneği, MENA bölgesindeki (Orta Doğu ve Kuzey Afrika) fintech sektörünün büyümesini ve yenilikçiliğini desteklemek için Binance ile ortaklığa gitti. Bu iki kuruluş arasındaki ortaklık, sektörü ileriye götürmek ve yeniliği teşvik etmek için bir dizi girişimi teşvik edecek. Kripto para borsası Binance, ortaklığa uzmanlık ve kaynak sağlarken, Mena Fintech Derneği ise bölgesindeki yerel fintech pazarına ilişkin bilgi ve deneyimlerini paylaşarak endüstri bağlantılarından oluşan ağı kullanıma sunacak.

Mena Fintech Derneği, Orta Doğu ve Kuzey Afrika bölgesinde fintech endüstrisinin gelişimini ve büyümesini desteklemeyi amaçlayan kar amacı gütmeyen çatı kuruluşlar arasında başı çekiyor. Kuruluş, endüstri uzmanları, politika yapıcılar ve paydaşlardan oluşan bir ağ içerir ve fintech sektöründe işbirliği ve fikir alışverişi için bir platform sunuyor.

Anlaşmaya dair görüş bildiren Mena Fintech Derneği temsilcileri, ortaklığın sonucunda bölgede fintech ekosisteminden yeni oyuncuların çıkmasını ve mevcut şirketlerin ise iş modellerini daha da geliştirmesini bekliyor. Binance yetkilileri, özgür fikir alışverişinin ve tartışmanın her başarılı endüstrinin merkezinde olduğunu vurguladı. Ayrıca, pazarın bütünlüğünü ve tüketicilerin güvenliğini koruyan net ve faydalı bir düzenleyici çerçeve oluşturmak için düzenleyiciler ve hükümetlerle yakın çalışma niyetlerini de ortaya koydu.