Mastercard’dan Web3 hamlesi: Polygon ile anlaştı

Küresel ödeme devi Mastercard, müzisyenlere yönelik geliştirdiği Web3 projesi Mastercard Artist Accelerator için Polygon (MATIC) ile anlaştı.

Mastercard’ın yeni programı ile müzisyenler Web3 üzerinde markalarını kurabilecek ve kariyerlerini yönetebilecek. 353 milyar dolarlık şirket, müzik sektöründe Web3’ün sunabileceği imkanlara yönelik pozitif bir anlayış ile hareket ediyor.

Anlaşma kapsamında Mastercard Artist Accelerator, Polygon (MATIC) tabanlı olacak. Program ayrıca sanatçılara NFT üretme, sanal dünyayı aktif kullanma ve Web3 deneyimlerinden yararlanma imkanı sunacak.

Şirket program için beş müzisyen belirleyecek. Seçilmeyenler için de Mastercard Music Pass isimli bir NFT koleksiyonu oluşturacak. Program, yılın ilerleyen zamanlarında canlı yayınlanan bir sanatçı sergisiyle sona erecek.

Polygon Studios CEO’su Ryan Watt anlaşmaya ilişkin şu ifadeleri kullandı: “Web3, bir hayran kitlesi oluşturabilen, geçimini sağlayabilen ve kendini ifade etmek ve kendi şartlarında bağlantı kurmak için yeni ortamlar sunabilen yeni bir sanatçı türünü güçlendirme potansiyeline sahip.”